Prestigio stawia na Windows

Pierwszy tablet z Windows 10 od sierpnia w sprzedaży.

Udział systemu operacyjnego Microsoftu na urządzeniach mobilnych systematycznie rośnie, w dużej mierze dzięki funkcjonalnościom, które zbliżają tablety do notebooków po doposażeniu w sprzętową klawiaturę. Biorąc pod uwagę fakt, iż nowa odsłona okienkowego systemu jest lżejsza i bardziej funkcjonalna, to w połączeniu z wydajnymi podzespołami tabletu Visconte otrzymamy bardzo optymalny sprzęt do zastosowań biznesowych oraz prywatnych — ocenia Sylwia Koza, Western Europe Marketing & PR Manager Prestigio.

Specyfikacja zapowiedzianych tabletów przewiduje obecność czterordzeniowych procesorów Intel Atom Z3735G (8″) oraz Z3735F (10″) wspieranych przez jedno lub dwugigabajtową pamięć RAM. Taka konfiguracja ma gwarantować płynność pracy z aplikacjami, dzięki lżejszej i stabilniejszej platformie Windows 10. Dostępne będą trzy wersje pamięci wbudowanej – 16 GB, 32 GB oraz 64GB (SSD). Oba modele Visconte dysponować będą aparatem głównym i frontowym o matrycy 2MPx. Ponadto na pokładzie znajdzie się moduł Bluetooth 4.0, złącze micro HDMI i micro USB. Obie matryce w technologii LCD IPS, pozwolą na pracę z rozdzielczością 1280×800 pikseli. Producent zastosuje także dwie pojemności baterii, odpowiednio 4000mAh (8″) i 7800mAh (10,1″), co pozwoli pracować urządzeniom przez około dziewięć godzin. Obydwa Prestigio Visconte dostępne będą także w konfiguracji z modemem 3G.

Zaletą ma być też sam system w odsłonie Windows 10. Rozbudowane menu „Start” nadaje się do obsługiwanych dotykowo ekranów. Możliwość wybory trybu tablet lub PC pozwala zmieniać funkcjonalność urządzeń po podłączeniu sprzętowej klawiatury. Ponadto platforma oferuje większą możliwość personalizacji niż jej poprzednicy. Dla potrzeb rynku edukacyjnego, producent przygotował specjalną wersję Prestigio Visconte z systemem Windows 10 w wersji pro oraz bogatym pakietem aplikacji z serii Intel Education, a także własne rozwiązania mClass – mStudent i mTeacher.

Warto przypomnieć, iż dostępne już na rynku modele tabletów Prestigio z Windowsem, a więc Visconte Quad oraz Visconte 3 otrzymały możliwość bezpłatnej aktualizacji do wersji Windows 10. Dla osób, które zastanawiają się nad kupnem tabletu z kafelkowym systemem Prestigio przygotowało ciekawą promocję – od 27 lipca do każdego zakupionego MultiPada Visconte 3 lub Quad klient otrzyma gratisowo kartę pamięci micro SD o pojemności 16GB, co ułatwi migrację do nowego systemu.