Samsung Galaxy Tab S2 jest mniejszy i bardziej prostokątny

Samsung bardzo mocno zmienił podejście do topowej linii tabletów Tab S. Nowe modele z ekranami o przekątnej 8 cali i 9,7 cala to zupełnie inna filozofia produktów.

Przede wszystkim zmienione zostały proporcje ekranu – zamiast panoramicznego 16:9 nowe wyświetlacze oferują proporcję boków 4:3 (2048×1536 pikseli). Dzięki temu przy tej samej przekątnej oferują one znacząco większą powierzchnię, a przy okazji lepiej sprawdzają się przy przeglądaniu stron internetowych, czytaniu e-książek czy nawet przeglądaniu PDF-owych wydań tradycyjnych mediów drukowanych. Warto jednak pamiętać, że spowoduje to także wykorzystanie mniejszej części ekranu podczas oglądania filmów w formacie panoramicznym. Wygląda więc na to, że badania producenta wykazały, który rodzaj zastosowań tabletu jest ważniejszy, i że wygrało czytanie.

Potwierdzają to także inne cechy najnowszych tabletów, takie jak nowy ekran w technologii Super AMOLED wyposażony w specjalny tryb czytania książek. Zmienia on jasność ekranu w taki sposób, by czytanie było jak najwygodniejsze, a równocześnie zwiększa czas pracy urządzenia. Pewne znaczenie dla wygody czytania na tabletach ma również fakt zmniejszenia ich grubości (zaledwie 5,6 mm) i wagi: 385 gramów (9,7 cala) i 295 gramów (8 cali). To cały milimetr mniej, połączony z utratą 10 procent wagi.

Nowe Taby S2 wyposażone są w 8-rdzeniowe procesory z taktowaniem – odpowiednio – 1,9 GHz i 1,3 GHz, najprawdopodobniej Exynosy 5433 (te same, które wykorzystuje Samsung Galaxy Note 4). Do tego 3 GB pamięci RAM, pamięć wewnętrzna 32/64 GB (plus slot kart pamięci) i pokaźne akumulatory o pojemności (odpowiednio) 5870 mAh i 4000 mAh. Warto wspomnieć także o wbudowanym czytniki linii papilarnych i systemie operacyjnym, którym jest Android 5 z dodatkową nakładką TouchWiz.

Oficjalne ceny nie zostały na razie podane, ale można się spodziewać, że większy model kosztować będzie około 500 dolarów, a mniejszy – 400 dolarów. Oficjalne wejście na rynek planowane jest na przyszły miesiąc.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.