Ta obudowa przekształci smartfona w kultową kamerę Super 8

Lumenati CS1 oddaje hołd klasyce z lat '60.

Moda na smartfonowe fotografie stylizowane na zdjęcia retro trwa w najlepsze i na tym polu znajdziemy nie tylko szereg akcesoriów, które pozwolą nam wykonać ciekawsze ujęcia, ale też szereg aplikacji z odpowiednimi filtrami. Ale dzięki smartfonom możemy przecież także nagrywać filmy. Nowy startup kieruje swój produkt dla amatorów smartfonowych nagrań, którzy chcieliby wyposażyć telefon w ciekawą obudowę.

Lumenati CS1 to obudowa do iPhone’a 6 (później planowane są obudowy dla innych smartfonów), która przypomina swoją konstrukcją kamerę Super 8. Wyposażona została w optyczny podgląd obrazu, przycisk pozwalający rejestrować materiał oraz wymienny, manualny obiektyw 58 mm f/2.2. Dodatkowo do urządzenia doczepić możemy lampę czy lepszy mikrofon. Ekspozycję i inne parametry obrazu możemy natomiast zmieniać bezpośrednio z aplikacji smartfona, do której swobodny dostęp mamy z boku kamery.

Na razie twórcy nie zdradzili ceny gadżetu, ale wkrótce ma wystartować kampania na Kickstarterze. Zainteresowani mogą zapisać się na newsletter na oficjalnej stronie produktu.