Blackberry Venice: z Androidem i ekranem typu Edge

Jeśli połowa z tego, co już wiemy o nowym smartfonie Blackberry, okaże się finalnie prawdziwa, to wystarczy, by się nim zainteresować.

Nowy model Blackberry znany obecnie pod nazwą Venice zapowiada się niezwykle ciekawie z wielu powodów. Jednym z nich ma być… system operacyjny, bo wiele wskazuje na to, że będzie to Android pracujący pod specyficzną nakładką Blackberry. Wspominaliśmy już o tym wcześniej, ale obecnie potwierdzają to nowe grafiki, które zamieszczamy w tej informacji.

Kolejna sprawa to ekran – według obecnych doniesień ma to być 5,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD, ale najważniejszy jest… jego kształt. Pod tym względem Blackberry Venice najbardziej przypominać będzie Samsunga Galaxy S6 Edge, z ekranem zaokrąglonym po obu dłuższych bokach.

I jeszcze trzecia ważna kwestia – wbudowany aparat. Można odnieść wrażenie, że będzie to jeden z mocniej akcentowanych atutów nowego telefonu, z jasnym obiektywem wyposażonym w stabilizację optyczną i matrycą o rozdzielczości 18 mln pikseli (16 mln pikseli według wcześniejszych pogłosek). Przedni aparat ma mieć – jak zwykle w dzisiejszych czasach – rozdzielczość 5 mln pikseli.

Co w środku? Tu informacje są bardzo niepewne. Mowa o Snapdragonie 808 (1,8 GHz) współpracującym z 3 GB pamięci RAM. Musimy zatem uzbroić się jeszcze w cierpliwość, ponieważ premiera nowego smartfona Blacberry nie nastąpi jeszcze zapewne zbyt szybko (prawdopodobnie listopad 2015).

0
Źródło: crackberry.com, vr-zone.com, evleaks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.