Duża wydajność w małej formie

17 centymetrów długości karty graficznej bez kompromisów w wydajności i kulturze pracy.

Płytka PCB w najnowszym modelu Sapphire R9 380 ITX Compact mierzy 171 milimetrów długości. Zainstalowany na niej układ graficzny i pamięć utrzymywane są w niskiej temperaturze przez wydajny system chłodzenia z kilkoma rurkami cieplnymi oraz pojedynczym wentylatorem z podwójnym łożyskiem kulkowym. Zwiększoną wytrzymałość i stabilność zapewniają wysokiej jakości dławiki Sapphire Black Diamond.

Na karcie Sapphire R9 380 ITX Compact znalazł się układ graficzny oparty na najnowszej odsłonie architektury AMD Graphics Core Next z 1792 procesorami strumieniowymi. GPU taktowany jest zegarem 980 MHz. Na karcie zainstalowano 2 GB pamięci GDDR5 pracującej z zegarem 1400 MHz (efektywnie 5600 MHz). Wydajność oferowana przez małych rozmiarów kartę Sapphire sprawdzi się w rozgrywce w rozdzielczości 1080p.

Karta Sapphire R9 380 ITX Compact zapewnia obsługę wszystkich najnowszych technologie, takich jak:

  • Microsoft DirectX 12
  • OpenGL 4.5
  • AMD FreeSync
  • AMD TrueAudio
  • AMD LiquidVR
  • AMD VSR scaling
  • AMD Frame Rate Target Control

Kartę wyposażono w dwa złącza Mini DisplayPort, jedno HDMI 1.4a oraz jedno DVI-I. Korzystając z technologii AMD Eyefinity, użytkownik może podłączyć do karty maksymalnie 6 monitorów (z wykorzystaniem dodatkowych rozdzielaczy). W przypadku zestawień dwóch i więcej kart w trybie AMD CrossFire połączenie specjalnym mostkiem nie jest wymagane – synchronizacja CrossFire następuje za pośrednictwem magistrali PCI-Express. Urządzenie posiada także podwójny BIOS – między trybem klasycznym i UEFI można przełączać się za pomocą przełącznika na laminacie.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire R9 380 ITX Compact wynosi około 889 PLN brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta. Karta Sapphire R9 380 ITX Compact jest już dostępna w sprzedaży.

Specyfikacja:

Model

Sapphire R9 380 ITX Compact

Procesor graficzny

Antigua PRO

Proces technologiczny

28 nm

Pamięć

2 GB GDDR5 256-bit

Procesory strumieniowe

1792

Jednostki teksturujące

112

Jednostki ROP

32

Zegar procesora graficznego

980 MHz

Zegar pamięci

1400 MHz

System chłodzenia

Pojedynczy wentylator

Wyjścia

HDMI 1.4a, 2 x Mini DisplayPort, 1x DVI-I

Interfejs

PCI-Express 3.0

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News