Eter9 – pomysł na cyfrową nieśmiertelność

Sztuczna inteligencja przejmie nasze nawyki na portalach społecznościowych.

Ether9 to nowy portal społecznościowy, który wyróżnia się tym, że zapewnia użytkownikowi pewien rodzaj cyfrowej nieśmiertelności. Podchodzi do tego zagadnienia w zupełnie inny sposób niż Facebook, który od niedawna pozwala na dodanie do naszego konta opiekuna zarządzającego naszym kontem po śmierci.

Ether9 analizuje nasze wpisy, zdjęcia i udostępniane filmy (na razie głównie z Facebooka, gdyż sam portal nie posiada odpowiedniej ilości danych), by na ich podstawie stworzyć sztuczną inteligencję, która będzie mogła w pełni kontynuować naszą aktywność na portalu, gdy nas już zabraknie. Ta cyfrowa świadomość działa cały czas, nawet wtedy gdy pozostajemy poza zasięgiem sieci. Twórca zapewnia, że dzięki odpowiednim skryptom posty cyfrowego odpowiednika mają być nie do odróżnienia od tych opublikowanych przez nas samych.

Portal znajduje się aktualnie w fazie otwartej bety. Po założeniu konta możemy sami określić jaki procent postów ma być tworzony przez sztuczną inteligencję. Pod względem wizualnym Ether9 przypomina Facebooka – znajdziemy tu listę znajomych, tablicę wyświetlającą posty użytkowników, czat i ostatnie powiadomienia.