Intel Core i7 do laptopów, idealny do podkręcania

W ostatnich dniach pojawiło się sporo ciekawych informacji na temat procesorów firmy Intel przeznaczonych dla platform mobilnych (o ile można w ten sposób określić modele z rodziny Xeon...). Oto kolejna z nich.

Z jednej strony jest tak, że maniacy podkręcania sprzętu komputerowego są w stanie wycisnąć więcej niż „fabryka dała” niemal z każdego procesora czy pamięci RAM. Z drugiej – podkręcanie procesorów z odblokowanym mnożnikiem jest czynnością dość prostą, a na dodatek częściej przynosi naprawdę zauważalny, korzystny rezultat w postaci zwiększonej wydajności, szybszej pracy komputera.

Cieszy zatem informacja (oczywiście na razie nieoficjalna), że Intel zamierza oferować procesory mobilne z serii i7-6000 (architektura Skylake) – 4 rdzenie, Hyper-Threading, 8 MB cache i TDP na poziomie około 60W.

Szacunkowa cena nowego procesora to ok. 1100 dolarów, pytanie tylko, czy w ogóle da się go normalnie kupić. Być może – jak to zresztą ma często miejsce w przypadku procesorów mobilnych – będą one dostępne wyłącznie dla producentów notebooków, którzy zakupią je z myślą o swoich najwydajniejszych modelach przeznaczonych dla graczy. I miłośników podkręcania, oczywiście.

0
Źródło: Kitguru.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.