Jak w prosty sposób zepsuć Samsunga Galaxy Note 5?

Projektanci koreańskiej firmy przepuścili drobiazg, który może spowodować poważne problemy z telefonem.

Żeby doprowadzić do zniszczenia modułu wykrywającego wyjęcie i włożenie rysika S Pen, a także jego totalnego zaklinowania, wystarczy zrobić jedną prostą rzecz: włożyć go w odwrotny sposób. Tylko tyle, jednak problemy, jakie spowodujemy, będą naprawdę poważne.

No dobra, ale kto przy zdrowych zmysłach wkłada S Pen-a odwrotnie, tyłem do przodu? Cóż, można podać wiele sytuacji, w których coś takiego może się zdarzyć, np. damy naszemu dziecku telefon, żeby się czymś zajęło (masz, porysuj coś sobie), będziemy się nudzić na jakimś wykładzie czy konferencji (pamiętacie zabawy z długopisem) lub zwyczajnie będziemy ciekawi, co się stanie, jeśli włożymy rysik odwrotną stroną do tej specjalnie zaprojektowanej szufladki. Oj, stanie się, stanie.

Po pierwsze, istnieje duże ryzyko, że w tym momencie nieodwracalnie zniszczymy mechanizm wykrywania wyjęcia/włożenia S Pen-a. Mechanizm, który od razu wywołuje określone zachowania w systemie telefonu, wyświetlając automatycznie interfejs podstawowych działań, jakie możemy wykonać z pomocą rysika.

Po drugie, S Pen włożony odwrotnie może się definitywnie zaklinować – tak mocno, że wyjmować go będziemy kombinerkami (ze szkodą dla telefonu i rysika) lub będziemy musieli pofatygować się do serwisu Samsunga.

Przyznam szczerze, że mam pewne obawy, pisząc tę informację. Pamiętacie może historię (podobno u początków autentyczną) o facecie, który włożył sobie żarówkę do ust, a następnie nie mógł jej wyjąć? Wszystkich to śmieszyło – taksówkarza, który wiózł go do szpitala, pielęgniarza, który mu tam pomagał. A następnie w tym samym szpitalu znalazł się taksówkarz z żarówką w buzi, pielęgniarz…

Tak to się potoczyło, proszę Was zatem, abyście tym razem powściągnęli uzasadnioną ciekawość i uwierzyli nam na słowo – nie warto wkładać S Pen-a odwrotnie do slotu w obudowie Galaxy Note 5. Zdecydowanie nie warto!

Całość najlepiej pokazuje poniższy film. Zwróćcie uwagę, że pod koniec autor filmu porównuje Note’a 5 z Galaxy Note Edge, w którym rysika po prostu nie da się włożyć odwrotnie. Uzupełnijmy – w przypadku modelu Note 4 da się to zrobić (ach ta nasza niezdrowa ciekawość;-) ), ale nie powoduje to jakichkolwiek szkód.