KIANO SlimTab 7 3GR – pierwszy europejski tablet z układem Intel Atom x3

Już jutro do polskich sklepów trafi najnowszy 7-calowy tablet KIANO SlimTab 7 3GR. To pierwszy tablet w Europie wykorzystujący zintegrowany układ Intel Atom x3 (SoFIA), zaprojektowany specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych.

Tablet KIANO SlimTab 7 3GR został wyposażony w siedmiocalowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Urządzenie będzie pierwszym tabletem w Europie, które pracuje na nowym, czterordzeniowym układzie Intel Atom x3 (SoFIA) zintegrowanym z modułami grafiki, dźwięku, zarządzania energią i modułami łączności – to rozwiązanie oszczędza miejsca i koszty produkcji sprzętu.

Oprócz procesora taktowanego częstotliwością 1,2 GHz znajdziemy tu także układ graficzny Mali-450MP4, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 32 GB. Nie zabrakło dwóch aparatów chociaż jak na dzisiejsze standardy ich obecność jest niepraktyczna – to zaledwie 2 MP i 0,3 MP. Nie zachwyca także pojemność akumulatora – 2800 mAh, ale przy takiej cenie trudno by było oczekiwać czegoś więcej.

Tablet działa zarówno w sieci WiFi jak i 3G oraz wspiera technologię Miracast umożliwiającą przesyłanie obrazu bezprzewodowo na ekran telewizora. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop.

W sprzedaży pojawi się już jutro w polskich sklepach w cenie 299 zł.

Powiązane treści:

Tablet Samsung w rankingu najlepszych tabletów.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.