Nexbit chce zaskoczyć rynek swoim smartfonem

Czy na smartfonowym rynku jest jeszcze miejsce dla nowych graczy? Czy nieznany nikomu startup będzie w stanie pokonać silnych konkurentów? Tego dowiemy się już niedługo, gdy Nexbit zaprezentuje swojego pierwszego smartfona.

Tak naprawdę startup nie pojawił się znikąd. W ubiegłym roku Nexbit uruchomił Baton – usługę, która pozwala na płynne „przenoszenie” tej samej aplikacji na różnych urządzeniach (np. odpalamy pierwszy poziom gry na smartfonie, po czym kontynuujemy rozgrywkę na tablecie.) Amerykańska firma złożona jest z byłych pracowników HTC oraz Google’a mających doświadczenie w rozwoju Androida.

Przynajmniej pod kątem oprogramowania możemy zatem spodziewać się, że smartfon będzie świetnie zoptymalizowany i może mieć wyjątkowe funkcje działające w chmurze. Nexbit nie zdradził na czym będzie polegała wyjątkowość ich słuchawki, choć urządzenie ma „dopasowywać się do użytkownika”, a siła telefonu ma leżeć w oprogramowaniu wyciskającym ostatnie soki z hardware’u.

Zapowiedź smartfona ma nastąpić 1 września. Pod względem cenowym Nexbit zamierza rywalizować z telefonami o wartości 300-400 dolarów, czyli m.in. z OnePlus 2 i Moto X Style.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.