Office 365 podbija serca małych i średnich przedsiębiorców

Strategia Microsoftu działa lepiej, niż zakładano.

Office 365 to zbiór aplikacji biurowych i usług, oferowanych przez Microsoft. Rozwiązanie to zawiera wszystkie aplikacje pakietu Office, wzbogacone o usługi dodatkowe, zapewniające dostęp do firmowej poczty e-mail, organizowanie spotkań online, czy wymianę plików przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Usługa zawiera także narzędzia do tworzenia analizy biznesowej, niestandardowych raportów, śledzenia kluczowych wskaźników wydajności czy wizualizowania danych w celu uzyskiwania istotnych informacji.

Dostęp do zawsze aktualnych aplikacji, niezależnie od miejsca pobytu czy też sprzętu, z którego łączymy się z internetem ma kluczowe znaczenie dla firm – komentuje Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający w Onex Group

. –

W zamian za stałą roczną lub miesięczną opłatę, firma może korzystać z aktualnie najnowszej wersji pakietu Office wraz z obsługą poczty e-mail, kalendarzy, konferencji online, czy też wiadomości błyskawicznych. Nie musi rozbudowywać własnej infrastruktury informatycznej – o to wszystko dba Microsoft, zapewniający pełne bezpieczeństwo danych, w tym m.in. niezawodne funkcje awaryjnego odzyskiwania danych, poufność przechowywanych informacji oraz skuteczną ochronę przed wirusami i spamem dzięki stosowaniu rozbudowanych filtrów. Istotny jest fakt, że firmy nie muszą korzystać z pełnego pakietu Office 365 mogąc zdecydować się na dostęp do wybranych aplikacji, co przekłada się także na cenę użytkowania usługi — dodaje.

Popularność Office 365 najlepiej ilustruje dynamika sprzedaży tej usługi. Tylko w ciągu ostatnich

12 miesięcy, a więc od 1 lipca 2014 do 30 czerwca br., wartość sprzedaży Office 365 na rynku MŚP wyniosła wg danych firmy Microsoft 7 mln USD i przewiduje się, że w kolejnym roku suma ta się podwoi. Tendencję wzrostową pokazują także dane firmy Onex Group, która drugi kwartał z rzędu zajmuje 1 miejsce w rankingu sprzedaży Office 365 dla MŚP w Polsce.

Popularność Office 365 najlepiej ilustruje dynamika sprzedaży tej usługi. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a więc od 1 lipca 2014 do 30 czerwca br., wartość sprzedaży Office 365 na rynku MŚP wyniosła wg danych firmy Microsoft 7 mln USD i przewiduje się, że w kolejnym roku suma ta się podwoi. Tendencję wzrostową pokazują także dane firmy Onex Group, która drugi kwartał z rzędu zajmuje 1 miejsce w rankingu sprzedaży Office 365 dla MŚP w Polsce.