Razer Wildcat – nowy pad dla profesjonalnych graczy

Podczas trwających właśnie targów PAX firma Razer zaprezentowała nowy kontroler do konsoli Xbox One i komputerów PC dedykowany głównie profesjonalnym graczom.

Xbox One posiada już jednego ekskluzywnego pada, ale Razer wierzy, że na rynku dalej jest miejsce na kolejne urządzenie z tego segmentu. Wildcat jest o 25% lżejszy od zwykłego pada do Xbox One. Jak można łatwo zauważyć na zdjęciu kontroler posiada także 4 dodatkowe przyciski, które docelowo zapewniają szybki dostęp do takich ustawień jak wyciszenie dźwięku czy regulacja głośności czatu, ale mogą być dowolnie zmapowane przez użytkownika.

Podobnie jak w Xbox Elite, tak i tutaj znajdziemy dwa bumpery i dwa triggery umieszczone pod spodem urządzenia. Triggery pokryto aluminium natomiast drążki analogowe wykonano ze stali wzmocnionej włóknem węglowym. Uchwyty pokryto gumowymi nakładkami, które mają zapewnić dłonią lepszą przyczepność.

Niestety urządzenie nie będzie tanie. W Europie pojawi się w październiku w cenie 180 euro (około 760 zł). Być może bardziej opłacalne będzie sprowadzenie pada z USA, gdzie jego cena wyniesie 150 dolarów (około 566 zł).

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.