Roccat przedstawia modułową mysz Nyth i zestaw Sova

"Użytkownicy mogą w dowolnym momencie zmienić ją w wersję do gier MOBA, a za chwilę w idealny sprzęt do FPS-ów. Słowem: dowolna konfiguracja do dowolnego gatunku i dowolnej gry. Taka jest właśnie mysz Nyth." - mówi René Korte, CEO firmy Roccat.

Nyth powinna spełnić wymagania najbardziej wybrednych użytkowników. Standardowe myszki do gier MMO posiadają wiele przycisków, jednak cóż z tego, skoro nie można zmienić ich układu? Roccat chce pozwolić graczom nie tylko na mapowanie przycisków, ale też na wymianę klawiszy i dopasowanie ich do własnych potrzeb. Dzięki bocznym uchwytom i 33 przyciskom gracze mogą stworzyć aż 36 738 różnych kombinacji. Po targach Gamescom ruszy strona, z której użytkownicy będą mogli pobierać i dzielić się własnymi projektami klawiszy, schematów i części, by następnie drukować je na domowych drukarkach 3D.

Cena myszki nie została ujawniona – na rynku powinna pojawić się w listopadzie tego roku.

Oprócz myszy Nyth na Gamescomie goście mogą zobaczyć także ciekawe połączenie klawiatury mechanicznej i podkładki do myszki, czyli Roccat Sova. Prototyp sprzętu został pokazany już na ubiegłorocznych targach E3, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Sprzęt dedykowany jest graniu z kanapy, stąd też Sova została tak zaprojektowana by wygodnie leżeć na kolanach gracza. Co więcej do sprzedaży trafi kilka odsłon zestawu np. bezprzewodowa z mechanicznymi przełącznikami. Sova pojawi się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku w sugerowanej cenie 149 dolarów.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.