Samsung: patent na smartfona wyświetlającego hologramy

Zajączek kicający nad ekranem może na przykład oznaczać...

Jesteśmy obecnie świadkami wyścigu na ekrany o coraz większej gęstości upakowania pikseli, połączonego równocześnie z kombinowaniem w kierunku nieco bardziej nietypowych, mniej płaskich kształtów wyświetlaczy. Ale za kilka lat może się okazać, że ekran to najnudniejsza i dość archaiczna część smartfona, zaś kluczową rolę – na przykład pod względem pokazywania powiadomień – odgrywać będą prawdziwe trójwymiarowe hologramy.

Tak przynajmniej przedstawia to patent złożony przez firmę Samsung w amerykańskim urzędzie patentowym i znaleziony przez Patently Mobile. Nie chodzi przy tym o duże, skomplikowane hologramy, ale coś w rodzaju holograficznych „ikonek”, nadających się świetnie na przykład do przekazywania powiadomień lub emotikonów w wiadomościach tekstowych.

No to teraz popuśćcie wodze wyobraźni i „spójrzcie” na smartfona leżącego obok łóżka w jakiejś całkiem niedalekiej przyszłości. Z perspektywy głowy przyciśniętej do poduszki widać tylko krawędź telefonu, ale to wystarczy. Po jego ekranie kica zajączek, informując o liczbie nowych maili, które otrzymaliście, podczas gdy żółw przypomina o zbliżającym się wydarzeniu zapisanym w kalendarzu. No tak, pora wstawać…