Sony Xperia Z5 na filmie

Już niebawem, prawdopodobnie 2 września, możemy się spodziewać światowej premiery nowej serii smartfonów Sony Xperia, tym razem z oznaczeniem Z5.

Japońska firma, zgodnie ze swoim zwyczajem, zamierza pokazać trzy nowe smartfony, wśród których Xperia Z5 jest modelem „złotego środka”. Prawdopodobnie będzie wyposażona w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Mniejsza od niej Xperia Z5 Compact wyświetlać będzie informacje na ekranie o przekątnej 4,6 cala (rozdzielczość HD – 720×1280 pikseli); pojawi się również Xperia Z5 Premium, z 5,5-calowym ekranie o rozdzielczości… 4K! Przełoży się to na gęstość upakowania pikseli na poziomie 801-805 ppi.

Wszystkie trzy modele wyposażone będą w nowy moduł głównego aparatu z matrycą o rozdzielczości 23 mln pikseli i możliwością rejestracji wideo w rozdzielczości 4K. Do tego przedni aparat o rozdzielczości 8 mln pikseli i wbudowany skaner linii papilarnych.

W środku znajdziemy natomiast prawdopodobnie Snapdragona 810 (8 rdzeni, taktowanie 2,0 GHz) współpracującego z grafiką Adreno 430 i 3 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć ma pomieścić 32 GB danych.

A tak nowa Sony Xperia Z5 prezentuje się na filmie (w tle widać dwa pozostałe modele, w innych wariantach kolorystycznych):

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.