SSD jako… tania alternatywa dla dysku HDD?

Goodram CX100 to właśnie tego typu propozycja.

Sztandarowe modele SSD w ofercie Wilk Elektronik – Iridium oraz Iridium PRO – zostały zaprojektowane dla profesjonalistów i graczy; nie bez powodu ich premiera odbyła się podczas finałów Intel Extreme Masters w Katowicach. Natomiast nowy dysk Goodram CX100 został stworzony z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na wydajne dyski w atrakcyjnej cenie. To pierwsza konstrukcja krajowego producenta, w której zastosowano komórki TLC.

Seria Iridium przyniosła nam sukces w całej Europie. Nie możemy jednak zapominać o budżetowych rozwiązaniach, łączących tak trudne do pogodzenia ze sobą cechy: niewygórowaną cenę i najwyższą jakość — wyjaśnia Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA. –

Nasze dyski C50 i C100 cieszyły się znakomitą opinią nie tylko wśród amatorów, ale także profesjonalistów, którzy docenili przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych parametrów

.

Chcielibyśmy jeszcze w tym kwartale zaprezentować CX100 jako dysk dedykowany użytkownikom, poszukującym niedrogiego sposobu na znaczne zwiększenie wydajności swojego komputera — podkreśla Wiesław Wilk.

Nowy dysk został umieszczony w czarnej, metalowej, 2,5-calowej obudowie o grubości 7 mm. Do każdego dysku producent dołącza 2,5-milimertrową wkładkę dystansującą. Goodram CX100 jest oparty na pamięciach Toshiba A19 TLC.

Po wielu miesiącach analiz technologii i potrzeb klientów uznaliśmy, że technologia TLC dojrzała już do wprowadzenia na rynek konsumencki SSD. Zastosowanie TLC umożliwia zaproponowanie konkurencyjnej ceny bez rezygnacji z wysokiej wydajności dysków. Setki godzin testów i symulacji w naszym laboratorium udowodniły, iż technologia ta jest gotowa do wdrożenia — komentuje Wilk.

Goodram CX100 zapewnia do 1GB pamięci podręcznej LPDDR3. Dzięki zastosowaniu kontrolera Phison S10 urządzenie osiąga wydajność odczytu/zapisu sekwencyjnego do 560/530 MB/sek. Nowe dyski są w stanie wykonać do 88000 operacji odczytu i 70000 operacji zapisu na sekundę. Dodatkowo, Goodram CX100 oferuje średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) do 2 milionów godzin. Goodram CX100 jest objęty 3-letnią gwarancją.

Sugerowane ceny produktu to: 120 GB – 219zł, 240 GB – 359zł, 480 GB – 719 zł i 960 GB – 1490zł.