Tak będzie ratował się HTC

Firma HTC Corporation ogłosiła program reorganizacji, który wprowadzić ma ją na ścieżkę dynamicznego, rentownego wzrostu, przy jednoczesnym usprawnieniu modelu działalności.

Program ten obejmuje ustanowienie nowych jednostek organizacyjnych, których zadaniem będzie doprowadzić do zyskownego rozwoju kluczowe dla firmy obszary, jakimi są smartfony premium, rzeczywistość wirtualna i powiązane z nimi produkty lifestylowe.

Reorganizacja ma również na celu optymalizację działań, a w efekcie zmniejszenie wydatków operacyjnych o 35%.

„HTC jest inspirującą firmą, której motorem są innowacyjni ludzie. Koncern łączy unikalne doświadczenie w dziedzinie integrowania sprzętu i oprogramowania, zaawansowanych technologii oraz światowej klasy wzornictwa. Obecnie, kiedy wychodzimy z naszą działalnością poza branżę smartfonów, potrzebujemy elastycznej i dynamicznej organizacji, aby zapewnić sobie możliwość wykorzystania wszystkich ekscytujących okazji, które pojawiają się w przestrzeni życia z ciągłym dostępem do Internetu” — mówi Cher Wang, Prezes i Dyrektor Generalny HTC. –

„Strategiczna reorganizacja naszej działalności pozwoli nam uzyskać dla wszystkich grup produktów odpowiednie zasoby i wiedzę ekspercką oraz skupić się na odpowiednich kwestiach ich dotyczących, co umożliwi każdej z nich zdobycie nowych rynków.” — dodaje Cher Wang.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.