WalkCar: mniejszego już się chyba nie da zbudować

W taki upał (już w tym momencie na dworze jest ok. 35 stopni) jakoś chętniej piszemy o sprzęcie, który pozwala ludziom mniej się ruszać.

Przed chwilą wrzuciliśmy informację o zrobotyzowanym automacie do tankowania, testowanym przez Teslę, dzięki któremu nie trzeba w ogóle wychodzić z samochodu. Na przykład klimatyzowanego samochodu. Teraz coś, co pozwoli ograniczyć nasze ruchy do minimum, jeśli jednak z niego wyjdziemy.

W Japonii zaprezentowano urządzonko o nazwie WalkCar – na tyle lekkie i małe, że da się je przenieść nawet w niezbyt dużej torbie czy plecaku. Samo natomiast jest całkiem wytrzymałe – może na nim stanąć nawet osoba o wadze sięgającej 120 kilogramów. Nie tylko zresztą stanąć, ale i jechać z prędkością 10 km/h na dystansie około 12 kilometrów. Po takiej podróży wymagane jest ładowanie urządzenia przez trzy godziny.

Sterowanie WalCar-em, mniejszym chyba nawet od Hovertraxa, jest bardzo proste – skręcamy, lekko przechylając ciało w odpowiednią stronę, a jeśli chcemy się zatrzymać, schodzimy z urządzenia, które błyskawicznie zatrzymuje się samo. Najlepiej widać to zresztą na tym filmie:

Oficjalne wejście do sprzedaży planowane jest na wiosnę 2016 roku. Cena: około 800 dolarów.

0
Źródło: time.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.