Xbox One rozszerzy kompatybilność wsteczną?

Już tej jesieni konsole Xbox One zyskają aktualizację, dzięki której będą mogły uruchamiać gry napisane dla konsoli Xbox 360. Trwają publiczne (na zaproszenie) testy tego mechanizmu, a w dniu premiery ponad sto gier ma być już obsługiwanych. Na tym jednak, być może, się nie zakończy.

Szef działu Xbox, Phil Spencer, na swoim Twitterze zasugerował, że kompatybilność wsteczna konsoli Xbox One może zostać w przyszłości poszerzona. Odpowiadał na pytanie jednego z użytkowników, który pytał się, czy zgodność z pierwszym Xboxem byłaby aż tak trudna do osiągnięcia.

Spencer odparł, że podobne pytanie zadaje on bardzo często zespołowi technicznemu pracującemu nad Xboxem One. Zasugerował też, że jest zdecydowanie za wprowadzeniem tejże zgodności, jeżeli tylko okaże się ona możliwa. A jako szef całego działu Xboxa, jego zachcianki są, delikatnie rzecz ujmując, brane pod uwagę.

Spencer podkreślił jednak, że na razie chce się skupić na zgodności z Xboxem 360. Usługa nadal nie jest gotowa od strony technicznej (jest w fazie beta), a na dodatek zgodność z każdą grą musi być również konsultowana z jej twórcą, który może sobie nie życzyć udostępniania jej na innej konsoli niż pierwotnie zamierzona.

@HadleeSimons I don’t think it’s silly. I ask the BC team this question a lot. Need to finish 360 BC for now.

— Phil Spencer (@XboxP3) sierpień 19, 2015

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.