„Making Ideas” z Bamboo Spark

Firma Wacom zaprezentowała Bamboo Spark, specjalny szkicownik umożliwiający uchwycenie pomysłu za pomocą odręcznych notatek, nadanie mu kształtu i podzielenie się nim z innymi. Pomysł, który trafi na kartkę papieru w Bamboo Spark nigdy nie zginie. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby nowe urządzenie Wacoma przesłało szkice i notatki do chmury Wacom Cloud, umożliwiając w ten sposób ich późniejszą edycję.

Bamboo Spark przenosi czynność notowania prosto do XXI wieku. Umożliwia łatwe uchwycenie pomysłu, zarówno w formie tradycyjnych, jak i cyfrowych notatek. „Bamboo Spark to wspaniałe rozwiązanie dla każdego, kto docenia wolność i prostotę notowania oraz dzielenia się pomysłami za pomocą pióra i papieru,” mówi Mike Gay, Senior Vice President ds. produktów konsumenckich w firmie Wacom. „Bez względu na to, czy chodzi o zapracowanego profesjonalistę, będącego stale on-line studenta czy pełnego pasji hobbystę, Bamboo Spark może być zawsze pod ręką dając wolność wyboru tego kiedy i jak zapisywać swoje pomysły. Od notowania na lekcji, po szkicowanie projektu przebudowy domu, Bamboo Spark umożliwia łatwe uchwycenie koncepcji na papierze i przeniesie jej do cyfrowej chmury za pomocą jednego przycisku w celu dalszej edycji i udostępniania innym.”

Nowe urządzenie umożliwia pisanie i szkicowania za pomocą tradycyjnego, atramentowego piórka Bamboo Spark na większości rodzajów kartek w formacie A5 (148 x 210 mm lub 5,83 x 8,27 cali). W okładkach Bamboo Spark zastosowano komunikującą się z piórkiem powierzchnię EMR (Electro-Magnetic Resonance), wykorzystującą tę samą technologię co profesjonalne produkty Wacoma, która oferuje cyfrowe odwzorowanie wprowadzanych kształtów.

Konfiguracja urządzenia ma nie sprawiać jakichkolwiek problemów. Należy pobrać aplikację Bamboo Spark na urządzenia z systemem iOS lub Android wyposażone w technologię Bluetooth Smart i sparować je. Następnie wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na obudowie Bamboo Spark, aby każde pociągnięcie piórem po kartce papieru zostało zapisane w aplikacji. Nawet w trybie offline urządzenie zapamiętuje do 100 kartek. Zgromadzone notatki i szkice można później edytować w aplikacji Bamboo Spark lub wyeksportować je do aplikacji Bamboo Paper, Evernote lub Dropbox. Bezpłatne konto Wacom Cloud daje użytkownikom dostęp do jego zawartości na szerokiej gamie urządzeń.

Ładowanie okładek Bamboo Spark przez port USB gwarantuje około 8 godzin ciągłej pracy. Pióro Bamboo Spark korzysta zarówno z tradycyjnego atramentu, jak i z technologii Wacom EMR, dzięki której możliwe jest błyskawiczne przeniesienie tradycyjnych notatek i szkiców na kartce papieru do postaci cyfrowej. Wystarczające na trzy miesiące pracy wkłady z atramentem są dostępne w sklepie internetowym Wacoma.

Bamboo Spark czerpie z bogactwa rozległego ekosystemu Wacoma. Aplikacja Bamboo Spark jest odpowiedzialna za cyfrową rejestrację i dalszy transfer odręcznych notatek i szkiców bezpośrednio na połączone smartfony lub tablety. Bamboo Spark można również wykorzystać do podstawowej obróbki materiałów, natomiast użytkownicy oczekujący bardziej rozbudowanych możliwości edycyjnych mogą skorzystać z aplikacji Bamboo Paper – zaawansowanej aplikacji Wacoma na tablety korzystającej z technologii WILL.

Inkspace jest z kolei portalem, na którym użytkownicy mogą przechować, organizować i przeglądać swoje notatki i szkice, a także sięgać po nie z komputerów stacjonarnych i laptopów. Pliki mogą być zapisane w formatach.WILL, .jpg lub.pdf. Poza ekosystemem Wacoma możliwa jest synchronizacja z takimi aplikacjami jak Evernote lub Dropbox.

„W 2016 Wacom będzie rozbudowywał możliwości Bamboo Spark o takie zaawansowane funkcje jak rozpoznawanie ręcznego pisma,” mówi Gay. „To produkt, który będzie nadążał za wymaganiami użytkownika i zmieniał się w miarę jak one będą ewoluowały.”

Bamboo Spark będzie dostępny w trzech wersjach, każda w cenie 159,95 dolarów (USD), 159,90 euro (EUR) oraz 119.99 funtów (GBP). Pierwsza z nich to Bamboo Spark z organizerem mieszczącym smartfon, pióro, wizytówki i papier, druga to Bamboo Spark z kieszenią na tablet wykonaną z neoprenu, mieszcząca tablet i/lub smartfon, pióro i papier, a trzecia została zaprojektowana z myślą o tablecie iPad Air 2. Wkłady z tuszem, sprzedawane w zestawach mieszczących trzy sztuki, kosztują 9,99 dolara za zestaw. Bamboo Spark oraz pozostałe akcesoria trafią do sprzedaży w październiku. Będą dostępne między innymi w sklepach Wacom eStore oraz Amazon.

0
Źródło: Wacom
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.