4chan został sprzedany!

Jeśli historia obrazkowych for internetowych jest jednym z waszych zainteresowań, to zapewne wiecie, że 4chan - legendarny portal, na którym powstała większość internetowego humoru (i innych, bardziej przerażających i zupełnie niepoprawnych politycznie rzeczy) został założony przez Christophera "Moota" Poole'a, ponieważ ten zainspirował się japońskim forum obrazkowym o nazwie 2channel. Po latach Moot zdecydował się sprzedać 4chana właśnie założycielowi 2channel.

Założycielem 2channel (http://www.2ch.net/) jest Hiroyuki Nishimura, który oprócz prowadzenia swojego forum obrazkowego jest też redaktorem naczelnym Variety Japan. Warunki przekazania 4chana Nishimurze nie zostały rzecz jasna opublikowane, jednak Poole w swojej wypowiedzi dla New York Times wspomniał o tym, że przy odpowiednich środkach i podejściu, widzi ogromny potencjał wzrostu, jeśli chodzi o 4chan. No i jeśli ktoś wie, jak tego dokonać to Nishimura, który ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu forum obrazkowego.

Różnica pomiędzy 2chanem, a 4chanem jest jednak ogromna. 4chan od lat cieszy się opinią miejsca, w którym narodziła się chociażby grupa Anonymous, której włamania i raidy zapewne przejdą do historii. Użytkownicy 4chana nie raz pokazywali również, że poprawność polityczna ich nie dotyczy, organizując „dla draki” wiele akcji nazywanych rasistowskimi, czy faszystowskimi. W dzisiejszych czasach bardzo trudno będzie próbować rozwijać taki portal w szeroko rozumianym, komercyjnym kierunku.

Biorąc pod uwagę, że chodzi tu o portal 4chan, należy dopuścić również taką możliwość, że cała ta wiadomość jest kolejnym, 4chanowym żartem.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.