Acer Revo Build – modularny pecet

Google rozwija swój modularny smartfon. Widzieliśmy też pomysły na modularne smartwatche czy tablety. A co powiedzielibyście na komputer, który nie tylko jest tani, ale też pozwoli się rozbudować kompletnemu laikowi?

Na targach IFA Acer zaprezentował działający już prototyp urządzenia, które może nie zrewolucjonizuje rynku desktopów, ale samo w sobie stanowi niezwykłą ciekawostkę. Revo Build składa się z sześciennych modułów, które możemy ze sobą łączyć w zależności od potrzeb. Co ciekawe do złożenia „klocków” wcale nie będziemy potrzebować żadnych narzędzi – bloki łączą się ze sobą magnetycznie, a impulsy elektryczne przewodzą sprężynowe szpilki tzw. pogo pin.

Na ten moment Revo Build może się składać tylko z pięciu modułów, ale w przyszłości prawdopodobnie będzie można bardziej powiększyć zestaw. Podstawowy blok zawiera w sobie płytę główną z procesorem (do wyboru Celeron N3050, N3150 oraz Pentium N3700) oraz 8 GB RAM-u. W kolejnych blokach znajdziemy: dyski twarde (na razie 500 GB lub 1 TB), zestaw audio (mikrofon i głośniki), układ graficzny, projektor oraz bezprzewodową ładowarkę, która pełni też funkcję powerbanku. Podstawowy moduł ma kosztować 199 eur0, a jego debiut rynkowy planowany jest na październik. Acer nie zdradził ile będzie sobie życzył za poszczególne bloki.

0
Źródło: Geek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.