AMD PRO, czyli układy scalone dla firm

Firma AMD przedstawiła dziś najpotężniejszą linię procesorów AMD PRO Serii A do urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych (poprzednio znanych pod nazwami kodowymi “Carrizo PRO” i “Godavari PRO”). Nowe procesory AMD PRO Serii A zostały zaprojektowane z myślą o systemie Microsoft Windows 10 i oferują większą wydajność, niezawodność i nowe możliwości użytkownikom biznesowym oraz decydentom w działach IT. Mobilne procesory AMD PRO napędzają niektóre z pierwszych dostępnych w sprzedaży notebooków z Windows 10.
AMD PRO, czyli układy scalone dla firm

Z myślą o małych i średnich firmach, które nie mają wdrożonych narzędzi administracyjnych, AMD wprowadza AMD PRO Control Center, kompleksowe rozwiązanie do konfigurowania systemów. Za pomocą nowego AMD PRO Control Center małe i średnie firmy mogą szybko i łatwo zarządzać mocą systemów AMD w przedsiębiorstwie. Rozwiązanie oferuje takie funkcje, jak AMD Energy Saver, PC Health Center, USB Blocker oraz Wireless Display.

Wśród mobilnych procesorów AMD PRO nowy AMD PRO APU A12

Mobilne procesory AMD PRO Serii A to architektura APU, która zapewnia długie działanie na zasilaniu bateryjnym oraz wydajność zoptymalizowaną pod kątem ewoluujących wymagań w zakresie korporacyjnego przetwarzania danych i pracy zespołowej. Mobilne procesory AMD PRO zaprojektowano z myślą o bezprzewodowej pracy w każdym miejscu, z wbudowanymi zabezpieczeniami i mechanizmami administracyjnymi, które gwarantują ciągłą produktywność i spokój umysłu.

AMD wprowadza również nowy procesor AMD PRO A12, najszybszy procesor AMD PRO do notebooków, o maksymalnej częstotliwości taktowania równej 3,4 GHz. Jest to pierwszy mobilny procesor AMD PRO z 12 rdzeniami obliczeniowymi (4 CPU + 8 GPU) i jedyny mobilny procesor AMD PRO z wbudowanym układem Radeon R7, teraz taktowanym zegarem nawet 800 MHz i wyposażonym w 512 graficznych jednostek obliczeniowych.

Oto kluczowe cechy nowego mobilnego procesora AMD PRO:

  • Pierwszy komercyjny procesor w branży zgodny ze specyfikacją HSA (Heterogeneous Systems Architecture, czyli Architektury Systemów Heterogenicznych) 1.0, która znacznie upraszcza programowanie akceleratorów, takich jak GPU, co prowadzi do uzyskania wyższej wydajności aplikacji przy niższym zużyciu energii.
  • Pierwszy komercyjny procesor APU obsługujący technologię ARM TrustZone dzięki dedykowanemu koprocesorowi AMD Secure Processor. Technologia ARM TrustZone działa ponad warstwą sprzętową i umożliwia wykonywanie wrażliwych zadań przez AMD Secure Processor – w “bezpiecznym świecie” – podczas gdy inne zadania są wykonywane “standardowo”.
  • Pierwszy komercyjny procesor APU o konstrukcji System-on-Chip (SoC), która zapewnia znaczny wzrost wydajności obliczeniowej, graficznej i multimedialnej.
  • Pierwszy komercyjny procesor z dekoderem High-Efficiency Video Compression (HEVC) umożliwiającym strumieniową transmisję treści HD i Ultra HD do notebooków przeznaczonych dla masowego odbiorcy.

Mobile procesory AMD PRO Serii A są już dostępne u dystrybutorów internetowych i obecnie oferowane w urządzeniach z serii HP EliteBook 705, w tym HP EliteBook 725, 745 i 755.

Procesory AMD PRO do komputerów stacjonarnych

Procesory AMD PRO serii A do komputerów stacjonarnych oferować mają przystępną cenę, wyższą wydajność, łatwość modernizacji dzięki kompatybilności z istniejącymi gniazdami, a także możliwość tworzenia bogatszych konfiguracji. Procesory AMD PRO do komputerów stacjonarnych są też wyposażone w układ graficzny AMD Radeon do obsługiwania współczesnych aplikacji, które intensywnie korzystają z grafiki. Dzięki obsłudze technologii AMD Quick Stream PRO nowe procesory AMD PRO do komputerów stacjonarnych praktycznie eliminują opóźnienia w aplikacjach wrażliwych na opóźnienia, takich jak VoIP i strumieniowa transmisja wideo. Algorytmy AMD Quick Stream PRO identyfikują aplikacje o najwyższym priorytecie i przydzielają im więcej pasma sieciowego.

Procesory AMD PRO Serii A do komputerów stacjonarnych są już dostępne u dystrybutorów internetowych i obecnie oferowane w komputerach Lenovo M79 Tower, HP EliteDesk 705 Micro Tower, a także komputerach typu Small Form Factor (SFF) firm HP i Lenovo.