Bardziej społecznościowe PlayStation 4

Sony Computer Entertainment Europe Ltd. ujawniło dziś szczegóły dotyczące nadchodzącej aktualizacji oprogramowania systemu PlayStation 4 (PS4) w wersji 3.00 (nazwa wewnętrzna: Kenshin). Funkcje zawarte w tej aktualizacji połączą graczy na zupełnie nowe sposoby.

W aktualizacji pojawi się mnóstwo nowych funkcji i ulepszeń, w tym nowe sposoby na łatwe łączenie się z innymi graczami, zarówno na samym systemie, jak i poza nim. Główne funkcje aktualizacji stawiają na ciekawe interakcje społecznościowe oraz zawierają nowe sposoby na grę. Przykładem może być całkowicie nowa funkcja Społeczności na PS4, dzięki której każdy może tworzyć, odkrywać i dołączać do stron profilów społecznościowych. Każdy profil społecznościowy, założony przez właściciela i koncentrujący się na danym temacie lub grze, zawierać będzie:

  • Tablicę społeczności, którą mogą oglądać członkowie profilu. Będzie ona pełniła funkcję tablicy ogłoszeniowej, kontrolowanej przez właścicieli i moderatorów, na której prowadzone będą ogólne dyskusje.
  • Obszar W co gra społeczność, w którym będzie można odnajdować grupy i dołączać do nich.
  • Stronę członków społeczności, na której znajdzie się dokładna lista osób, które dołączyły do profilu.

Aktualizacja oprogramowania systemu w wersji 3.00 czyni grę na PS4 bardziej społecznościową i wprowadza dwóch nowych partnerów do funkcji Share, w ramach społecznościowej aktualizacji mediów. Gracze będą mogli udostępniać 10-sekundowe klipy wideo bezpośrednio na Twitterze poprzez przycisk Share na kontrolerze Dualshock 4. Posty wideo Twittera będą się pojawiały jednocześnie we wszystkich pozostałych strumieniach, w tym w strumieniu „Co nowego”. Co więcej, w aktualizacji tej pojawi się opcja YouTube Live, dzięki czemu wysokiej jakości strumieniowe przesyłanie wideo na żywo będzie dostępne dla wszystkich graczy, we wszystkich grach.

Dzięki aktualizacji oprogramowania systemu w wersji 3.00 łatwiej niż kiedykolwiek będzie można wraz z innymi graczami brać udział i oglądać wydarzenia w grach, dzięki całkowicie nowej funkcji Wydarzeń na PS4. Nowość ta pozwala graczom odkrywać, rejestrować, brać udział i oglądać wydarzenia w grach oraz zyskiwać do nich łatwy dostęp poprzez funkcję „Moje wydarzenia” i „Wybrane wydarzenia”. Powiadomienia o czasach rozpoczęcia wydarzeń będą wyświetlane zarówno na PS4, jak i w PlayStation App, a gracze mogą je następnie udostępnić bezpośrednio na Facebooku czy Twitterze, naciskając przycisk Share na swoim kontrolerze DS4.

Dzięki poszerzonym funkcjonalnościom nadawania, aktualizacja ta pozwoli też graczom Prosić o udostępnienie rozgrywki znajomego po tym, jak jego aktywność zostanie wyświetlona w dziale „Teraz uruchomione”. Po otrzymaniu prośby o udostępnienie strumienia z rozgrywki, znajomy może odpowiedzieć, łącząc się z graczem lub rozpoczynając sesję Share Play.

Do aplikacji znajomych na PS4 dodana zostanie funkcja Ulubionych grup. Gracze będą mogli dodawać nowe lub istniejące grupy, łatwiej niż kiedykolwiek sprawdzać stan sieciowy grup znajomych oraz natychmiast rozpoczynać sesję gry. Gracze będą mogli tworzyć i dołączać do kilku grup, zmieniać ich nazwy oraz personalizować miniaturki, a także dodawać Naklejki – liczne obrazki z emocjami, które można przesyłać tam i z powrotem jako wiadomości.

W aktualizacji oprogramowania systemu pojawi się także dodatkowa ilość dostępnej przestrzeni sieciowej dla wszystkich członków PlayStation Plus. Wzrośnie ona z 1 do 10 GB.

Aktualizacja oprogramowania systemu w wersji 3.00 to także ulepszenie funkcji PlayStation na żywo, w której gromadzona będzie popularna zawartość społecznościowa. Gracze będą mogli oglądać najpopularniejsze transmisje, klipy wideo i obrazy udostępnione z PS4. Popularność będzie oceniana na podstawie ilości wyświetleń przez innych graczy.

Inne ważne funkcje to między innymi aktualizacja działu Co nowego, który stawiać teraz będzie na interakcję w czasie rzeczywistym oraz możliwość komentowania aktywności graczy na żywo.

Aktualizacja oprogramowania systemu w wersji 3.00 jest obecnie beta testowana.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.