Elegancki, androidowy zegarek prosto z Chin

Huawei Consumer Business Group ogłosiła oficjalne wprowadzenie do sprzedaży smartwatcha Huawei Watch. Klasyczny wygląd urządzenia inspirowany jest tradycyjnymi szwajcarskimi zegarkami. To pierwszy smartwatch w rodzinie urządzeń wearables Huawei tak bardzo łączący ze sobą technologię i styl. W sprzedaży na wybranych rynkach dostępny będzie od września.

Huawei Watch, dzięki wykorzystaniu systemu operacyjnego Android Wear, umożliwia wygodną komunikację z smartfonem. Urządzenie błyskawicznie powiadamia o nadchodzących połączeniach, wiadomościach czy smsach. Dzięki technologii bluetooth możemy bezprzewodowo odtwarzać z niego muzykę, ale także sterować nawigowaniem i wyszukiwaniem utworów za pomocą komend głosowych. Smartwatch wyposażony został w opcję pobierania muzyki online. Lokalizowanie zagubionego telefonu jest również łatwe – smartwatch Huawei przywoła go za pomocą funkcji find my phone. Dzięki zainstalowaniu w urządzeniu najnowszej wersji Android Wear, z Huawei Watch będą mogli korzystać zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem, jak i iOS.

Koperta zegarka Huawei Watch mierzy 42 mm, co odzwierciedla tradycyjny wymiar zegarka naręcznego. Unikalny ekran jest w pełni okrągły, zaś jego korona ulokowana jest na godzinie drugiej.

Urządzenie dostępne będzie w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowego złota. Wygląd tarczy możemy zdefiniować sami, z pośród setek dostępnych do wyboru: od klasycznych, przez sportowe, biznesowe, luksusowe, damskie, nowoczesne czy minimalistyczne.

Oferta pasków obejmuje plecioną bransoletę ze stali nierdzewnej lub połączonych ogniw w kolorach różowego złota albo czerni, a także skórzaną w kolorach brązu bądź czerni. W łatwy sposób można je wymieniać, na dowolny pasek bądź bransoletę o szerokości 18 mm.

Huawei Watch posiada w pełni okrągły, dotykowy wyświetlacz AMOLED, o przekątnej 1,4 cala. Ekran urządzenia zabezpiecza szafirowe szkło, jeden z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie, od wielu lat wykorzystywany przez szwajcarskich zegarmistrzów. Koperta urządzenia wykonana została z kutej na zimno stali nierdzewnej. Ekran urządzenia posiada rozdzielczość 400 x 400 pikseli (286 ppi) i kontrast 10 000:1.

Smartwach Huawei posiada wbudowany monitor akcji serca, pozwalający mierzyć puls i ciśnienie. Dla osiągnięcia bardziej dokładnych pomiarów, został on minimalnie wysunięty względem dekla koperty.

Żyroskop, akcelerometr i 6-osiowy sensor ruchu, wspomagają śledzenie aktywności sportowych użytkownika w trakcie biegania, jazdy na rowerze czy wspinaczce w górach.

0
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.