Epson EH-LS10000 do kina domowego

Polska premiera Epsona LS10000 zorganizowana została w bardzo niezwykły sposób – przedstawiciele firmy zorganizowali nietypowy pojedynek na jakość obrazu, z bardzo wymagającym przeciwnikiem w postaci profesjonalnego projektora kinowego.

Pierwszy pokaz dla szerszej publiczności odbył się w sali projekcyjnej studia filmowego D35 na terenie warszawskiego SOHO Factory. Uczestnicy po raz pierwszy mogli zobaczyć projekcję w profesjonalnej sali kinowej, w której odbywa się korekcja kolorystyczna (DI) i końcowa ocena podczas produkcji filmów (tam powstawali m.in. wielokrotnie nagradzani „Bogowie”, czy „Body/Ciało” zwycięzcą 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni).

W referencyjnych warunkach można było porównać obraz z projektora Epson EH-LS10000 z referencyjnym projektorem Christie. Przy zachowaniu tego samego źródła sygnału w profesjonalnej jakości (kinowy master DCI) obecni na sali dziennikarze (w tym przedstawiciel naszej redakcji) mogli na własne oczy przekonać się, czy obraz z Epsona EH-LS10000 różni się od jakości oferowanej przez prawdopodobnie najlepszy (w tym momencie) projektor kinowy świata. Trzeba przyznać, że dostrzeżenie różnicy między jakością oferowaną przez obydwa projektory było właściwie niemożliwe, a jeśli już (nieco większy kontrast) – korzystniej prezentował się obraz z projektora firmy Epson.

Epson EH-LS10000

Firma Epson, jeden z głównych producentów projektorów do kina domowego przedstawił swój najnowszy produkt – projektor Epson EH-LS10000. Jest to pierwsze urządzenie tej klasy na rynku. Zastosowano w nim laserowe źródło światła zapewniające jasność 1500 lumenów. Połączone z panelami wykonanymi w technologii 3LCD Reflective (odbiciowe LCD) w oraz systemem 4K Enhancement umożliwiającym zwiększenie postrzeganej rozdzielczości ekranu do odpowiadającej 4K.

Dzięki takiej konfiguracji otrzymujemy projektor zapewniający jeden z najlepszych obrazów na rynku. Laserowe źródło światła zapewnia wysoką jasność (1500 lumenów), szeroki zakres reprodukowanych barw (Epson EH-LS10000 pozwala wyświetlić obrazy zarówno w popularnych przestrzeniach barwnych takich jak sRGB, Rec.709, jak i – jako jeden z nielicznych w przestrzeni barwnej DCI, będącej standardem dla dystrybucji obrazów w kinach cyfrowych), wysoką trwałość źródła światła (do 30 000 godzin) oraz stabilność pracy.

Technologia 3LCD Reflective pozwala osiągnąć bardzo wysoki kontrast – natywny 70 000:1, łącznie całego systemu optycznego nawet do 100 000:1. Bardzo krótki czas reakcji panelu eliminuje rozmycie obrazu, a duża powierzchnia pikseli przyczynia się do uzyskiwania wysokiej jasności obrazu.

Epson EH-LS10000 jest kulminacją doświadczeń firmy w zakresie najwyższej klasy projektorów do kina domowego. Zapewnia bezkompromisową jakość, pozwalając użytkownikom cieszyć się pełnią doznań. Wychodzi poza standardy zarówno jeśli chodzi o jakość reprodukcji, ale też cechy użytkowe oraz trwałość. Definiuje na nowo pojęcie projektora dla kina domowego – Epson EH-LS10000 przenosi prawdziwe kino do Twojej sali projekcyjnej.

Znalazło to potwierdzenie w przyznanej w tym roku nagrodzie stowarzyszenie EISA nagrodzie Best Product 2015-2016, w kategorii Home Theatre Projector.

Więcej o Epson-ie EH-LS10000:
  • technology 4K Enhancement zapewniająca wysoką ostrość i wierność oddania szczegółów obrazu,
  • wysoka jasność: 1500 lumenów,
  • Laserowe źródło światła zapewnia:

◦ dynamiczną kontrolę jasności, przyczyniając się do zwiększenia kontrastu.

◦ powiększenia zakresu reprodukowanych barw,

◦ umożliwiająca praktycznie natychmiastowe uruchomienie i wyłączenie urządzenia,

◦ dużą trwałość źródła światła wynoszącą do 30 000 godzin użytkowania

  • Technologia 3LCD Refelctive umożliwiła zwiększenie gęstości upakowania pikseli, zmniejszyła przestrzeń między pikselami i zapewniła bardzo krótkie czasy reakcji, tworząc najwyższej jakości obraz,
  • Absolute Black – 0 lumenów podczas wyświetlania całkowicie czarnych scen
  • Super Resolution, Detail Enhancement oraz interpolacja klatek zapewniająca perfekcyjną jakość obrazu Full HD 1080p oraz #D
  • rewelacyjna jakość obrazu połączona z możliwością kalibracji ISF oraz certyfikacja THX® Display Certification dj ą gwarancję, że obraz wyświetlany jest zgodny z zamierzeniami twórców filmowych
  • rozszerzona przestrzeń barwna pozwalająca wyświetlać barwy z przestrzeni DCI i AdobeRGB,
  • Inowacyjny system chłodzenia za pomocą aluminiowego radiatora oraz przewodzących elementów wykonanych z miedzi, czynią z LS10000 jeden z najcichszych projektorów dostępnych na rynku.
0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.