Fujifilm instax mini 70: zdjęcia natychmiast na papierze

Fujifilm wprowadza na rynek aparat instax mini 70 - aparat do fotografii natychmiastowej z nowym trybem "selfie".

Instax mini 70 występuje w trzech kolorach: „Canary Yellow”, „Island Blue” i „Moon White” i ma funkcję automatycznej kontroli ekspozycji, która pozwala uchwycić zarówno główny fotografowany obiekt, jak i tło w naturalnej jasności, a także tryb „Selfie”, który gwarantuje odpowiednią jasność i dostosowuje punkt ostrości do odległości fotografowania. Lusterko przy obiektywie pozwala sprawdzić kadrowanie. Funkcje takie jak „tryb statyw” i samowyzwalacz są idealne do zdjęć grupowych. Natomiast tryb „makro” może być używany do fotografowania z odległości od 30 cm od fotografowanego obiektu, zaś tryb „Krajobraz” nadaje się do zdjęć odległych krajobrazów.

Instax mini 70 posiada również funkcję autokontroli ekspozycji, dzięki której można uchwycić zarówno główny fotografowany obiekt, jak i tło w naturalnych jasnych kolorach. Bez konieczności konfigurowania specjalnych ustawień użytkownik naciska jedynie spust migawki, a aparat automatycznie wykrywa jasność otoczenia i odpowiednio ustawia czas otwarcia migawki oraz natężenie błysku. Funkcja ta pozwala uzyskać obrazy o naturalnej jasności nawet na zdjęciach wykonywanych w ciemnych pomieszczeniach.

Seria „instax mini” stała się szczególnie popularna wśród młodzieży i kobiet w wieku 20-30 lat i jest kojarzona jako aparat, który drukuje analogowe zdjęcia natychmiast po ich zrobieniu. W świecie, w którym wraz z rozpowszechnieniem aparatów cyfrowych i smartfonów króluje fotografia cyfrowa, natychmiastowo drukowane analogowe zdjęcia wywołują ogromne zainteresowanie i są źródłem inspiracji. Ich sprzedaż szybko rośnie nie tylko w Japonii, ale także w ponad 100 innych krajach na całym świecie, w tym głównie w Azji Wschodniej, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Podstawowe dane techniczne

instax mini 70

wkłady

FUJIFILM instant color film 'instax mini’ (sprzedawane oddzielnie)

rozmiar zdjęcia

86mm x 54mm

rozmiar obrazka

62mm x 46mm

obiektyw

Obiektyw chowany, 2 komponenty, 2 elementy, f = 60 mm, 1: 12,7

wizjer

Wizjer optyczny, 0.37, z celownikiem

nastawy ostrości

Napędzane silnikiem, przełącznik na 3-stopniowym zasięgu (0,3 m – 0,6 m / 0,6 m – 3 m / 3 m – ∞), tryb makro (0,3 m – 0,6 m), tryb Normal (0,6 m – 3 m), Tryb krajobrazu (3 m – ∞)

migawka

Programowana elektroniczna migawka 1/2 s – 1/400 s.

kontrola ekspozycji

Automatyczna, zakres (ISO 800): LV 5 – LV 15.5,

Kompensacja ekspozycji (Hi-Key): +2/3 EV

lampa błyskowa

Wbudowana, automatyczna elektroniczna lampa błyskowa, Czas ładowania: 0,2 s – 7 sekund (przy nowej baterii), wskaźnik ładowania tryb wypełnienia błyskiem (Fill-in). Efektywny zasięg lampy: 0,3 m – 2,7 m

wyświetlacz LCD

Licznik zdjęć (liczba zdjęć pozostała do wykorzystania), tryb fotografowania (Selfie, Makro, Krajobraz, błysk wypełniający, Hi-Key, Auto), tryb samowyzwalacza (1 klatka / 2 klatki ciągłego fotografowania)

zasilanie

Dwie baterie litowe CR2 / DL CR2

Żywotność baterii: około 40 wkładów INSTAX mini 10 szt przy nowych bateriach litowo-jonowych CR2 / DL CR2

akcesoria w zestawie

Pasek na rękę, pierścień na pasek, dokument gwarancyjny, podręcznik użytkownika, CR2 2 akumulatory litowo-jonowe

wymiary i waga

113.7mm x 99.2mm x 53.2mm

Reklama

281g (bez baterii, paska i wkładu)

Cena nowego aparatu to ok. 500 zł.