IFA 2015 to również nowości dla graczy

Asus zapowiedział nowe produkty sygnowane Republic of Gamers.

Jeszcze przed wejściem na scenę Jonney Shih zaskoczył publiczność zapowiadając laptopa GX700 z chłodzeniem wodnym. W dalszej części uczestnicy mieli okazję bliżej poznać m.in. laptop do gier G752, najmocniejszą płytę główną z chipsetem Z170 Maximus VIII Extreme/Assembly, kartę graficzną ROG Matrix GTX 980Ti, monitor ROG Swift PG348Q, zestaw słuchawkowy ROG 7.1 i nową, limitowaną edycję desktopa ROG G20. Niemałą niespodzianką był pierwszy na świecie gamingowy monitor z częstotliwością odświeżania 165Hz – ROG Swift PG279Q. W prezentowanych produktach można było zauważyć już nowe kolory i design, jakie są wprowadzane w całej linii ROG. Odświeżenie polega przede wszystkim na pojawieniu się nowych kolorów jak: miedź, tytan i ognista czerwień.

W trakcie konferencji Jonney Shih podkreślał stale rosnący sukces produktów ROG i pozycję lidera w skali światowej na rynkach płyt głównych, kart graficznych z górnej półki, monitorów i laptopów przeznaczonych dla graczy. –

ROG dąży do pełnej dominacji na rynku gamingowym wprowadzając do oferty najszybszy i najwydajniejszy sprzęt. Ta kompleksowa linia produktów oferuje graczom najlepsze wrażenia z gier i pozwala uzyskać najwyższą wydajność podkręcania — powiedział na zakończenie.

Obecny również na scenie Nick Parker, Wiceprezes ds. globalnej sprzedaży produktów OEM Microsoft dodał:

Jesteśmy pełni uznania dla innowacji jakie wdraża w swoich produktach ASUS, umożliwiając graczom uzyskanie zupełnie nowych efektów w grach. ASUS ROG G752 został od początku do końca tak zaprojektowany, by jak najlepiej połączyć zalety korzystania z komputera z możliwościami grania online jakie daje Windows 10.

Laptop ROG G752

wyposażony został w podświetlaną, eliminującą efekt ghostingu klawiaturę i wydajny, usuwający na bieżąco kurz, system chłodzenia. Z nową aplikacją Xbox, którą oferuje system Windows 10, użytkownicy mogą grać w swoje ulubione gry konsolowe bezpośrednio na laptopie, strumieniować je na inne urządzenia w domu lub online z osobą, która korzysta z Xboxa. Wyposażony został w procesor Intel Core szóstej generacji i grafikę z serii Nvidia GTX 900M. Obudowa jest w nowych kolorach ROG Armor Titanium i Plasma Copper.

ROG Maximus VIII Extreme/Assembly

to płyta główna z najnowszym chipsetem Z170. Przygotowana jest do zwiększania wydajności procesorów Intel Core szóstej generacji i pamięci DDR4. W wyglądzie wyróżnia się nowym kolorem ROG Plasma Copper, a na pokładzie znajdziemy wzmacniacz słuchawkowy SupremeFX Hi-Fi i kartę sieciową Ethernet o prędkości do 10Gb/s.

Karta graficzna ROG Matrix GTX 980Ti Platinum

otrzymała autorski system chłodzenia Asus DirectCU i technologie, które zapewniają wysoką wydajność, niski poziom hałasu oraz pełną stabilność. Jest przygotowana na wodne chłodzenie.

ROG Swift PG348Q

to innowacyjny, zakrzywiony monitor. Charakteryzuje się matrycą IPS o przekątnej 34 cali, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440×1440. O płynne wyświetlanie dbają technologia Nvidia G-Sync i odświeżanie na poziomie 100Hz. Asus GamePlus pozwala dostosować ustawienia do typu gry, a Asus GameVisual to z kolei sześć trybów obrazu.

Zestaw słuchawkowy ROG 7.1

posiada dziesięć wbudowanych przetworników, które odpowiadają za realistyczne, przestrzenne brzmienie oraz precyzyjne pozycjonowanie. W zestawie znajduje się stacja audio podłączana do portu USB, która pełni funkcję wzmacniacza słuchawkowego i redukuje szumy otoczenia do 90 proc. Z rozbudowaną aplikacją Sonic Studio dostosujemy dźwięk do każdego typu gry.

Specjalna edycja komputera ROG G20 to moc zamknięta w niedużej, 9,5 litrowej obudowie. Wyposażony w takie komponenty jak: procesor Intel Core i7 szóstej generacji i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX Titan X, pozwala na płynne odtwarzanie w jakości 4K/UHD. Obudowa została tak skonstruowana, by efektywnie usuwać ciepło. Agresywny wygląd wspierany jest przez podświetlenie LED, które można dostosować do swoich upodobań mając do dyspozycji 8 milionów kolorów.

Model ROG GX700 wprowadza gamigowe laptopy Asusa na zupełnie nowe tereny chłodzenia wodnego. Pracuje ponoć niezwykle stabilnie i ma być bardzo wydajny. Uzbrojony w najwyższej klasy procesor Intel K szóstej generacji, który przygotowany jest na przetaktowywanie oraz w najnowszą kartę graficzną z rodziny Nvidia. Całość uzupełnia matryca 4K/UHD IPS o przekątnej 17 cali.

Dostępność i ceny produktów na polskim rynku nie są jeszcze znane.