Intel chwli się procesorami szóstej generacji

Od najmniejszych komputerów typu Compute Stick, przez notebooki i komputery 2w1, po desktopy, komputery All-in-One i pierwsze mobilne stacje robocze oparte na układach Intel Xeon – procesory Intel Core szóstej generacji przyniosą nową wydajność powyższym urządzeniom.

Ponad 500 milionów komputerów, będących dziś w użyciu, ma cztery lub pięć lat. Ich problemem jest zbyt wolne uruchamianie się, krótki czas pracy na baterii i brak możliwości obsługi najnowszych multimediów. Procesory Intel Core szóstej generacji, oparte na nowej mikroarchitekturze Skylake, zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym i stanowią odpowiedź na te problemy. Układy oferują ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze. Gracze i miłośnicy multimediów docenią także możliwości zintegrowanego układu graficznego, który zapewnia 30-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera. To nie koniec zalet. Urządzenia z procesorami Intel Core szóstej generacji mogą także być o połowę smuklejsze i lżejsze od swoich kilkuletnich odpowiedników.

Gdzie trafią nowe procesory Intela?

Procesory mobilne Intel Core m, które zapewnią tabletom dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu do możliwości czołowych urządzeń dostępnych na rynku, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3, m5 i m7. Najnowsze procesory Intel Core m trafią też do najmniejszych urządzeń, w tym do Intel Compute Stick.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny „K” umożliwi podkręcanie z jeszcze większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Intel Core i5 zaoferuje wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości – z nawet o 60 procent wyższą wydajnością. Wśród procesorów Intel Core 6-tej generacji nie zabrakło także modeli z rodziny Intel Xeon E3, obsługujących złącze Thunderbolt 3, przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.

Procesory Intel Core szóstej generacji to także znaczący wzrost możliwości graficznych9 – obsługi multimediów, gier oraz tworzenia i odtwarzania video w jakości 4K. Nowa technologia Intel Speed Shift podnosi responsywność urządzeń mobilnych, co przekłada się m.in. na o 45 procent szybszy10 czas nakładania filtrów fotograficznych.

Urządzenia oparte na procesorach Intel Core szóstej generacji i Intel Xeon zapewnią ponadto szereg dodatkowych funkcji i możliwości. Więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1, notebooków i All-in-One’ów z procesorami Intel Core szóstej generacji zostaną wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel RealSense. Technologia Intel RealSense zaoferuje nowe możliwości wykrywania głębi i niezwykłe doznania, które pozwolą ludziom tworzyć i udostępniać trójwymiarowe, realistyczne zdjęcia selfie, skanować przedmioty codziennego użytku lub samych siebie i umieszczać w ulubionych grach wideo, jak również łatwo usuwać i zmieniać tła podczas wideorozmów.

Nowe procesory Intela to także kolejny krok w rozwoju idei komputerów bez kabli („No Wires”). Oferują najwyższą jakość bezprzewodowego wyświetlania, dzięki technologiom Intel WiDi lub Pro WiDi, pozwalającym na łatwe udostępnianie treści z komputera na telewizor lub monitor bez plątaniny przewodów.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 48 modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz procesory Intel vPro szóstej generacji dla firm i przedsiębiorstw.

Nowe procesory Intela to także rozwój w obszarze Internetu Rzeczy. Intel zaoferuje ponad 25 produktów bazujących na IoT, z gwarancją nawet 7-letniej dostępności produktów i korekcją błędów ECC oraz o różnych wartościach TDP. Na ulepszeniach procesora Intel Core szóstej generacji skorzysta handel detaliczny, branża medyczna, przemysłowa oraz cyfrowy nadzór i ochrona, a rozwiązania IoT znajdą się wszędzie – od urządzeń brzegowych po chmurę.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.