Laserowa maszynka do golenia

Jak twierdzą twórcy tej niesamowitej maszynki do golenia, techniki używane przy goleniu nie zmieniły się zbytnio w ciągu ostatnich pięciu tysięcy lat. Więc czas najwyższy na zmiany!

Lista korzyści związanych z używaniem nowej maszynki robi wrażenie już samą swoją długością:

  • brak zadrapań, skaleczeń, przypadkowych nacięć skóry
  • brak podrażnień i zakażeń
  • pełna higiena (brak np. ryzyka zakażenia grzybicą)
  • nie wymaga wody (choć może być używana na mokro)
  • nie wymaga kremów, pianek
  • cięcie jest równoległe do skóry (inaczej niż w przypadku zwykłych golarek), przez co efekt gładkości zachowany jest dłużej
  • nie wymaga ostrzenia, a zatem nie wymaga wymiany ostrzy, wkładów itp.
  • co za tym idzie jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska (tylko w USA zużywanych jest 2 miliardy jednorazowych maszynek do golenia i wkładów rocznie, pamiętajmy też o zużyciu wody)

Innymi słowy, o ile nie znudzi nam się ta maszynka albo nie ulegnie uszkodzeniu, to hasło „jedna maszynka na całe życie” naprawdę ma w tym przypadku zastosowanie.

Jak działa Skarp Laser Razor? Twórcy projektu twierdzą, że wiele lat zajęło im odnalezienie cząsteczki, która byłaby obecna we wszystkich rodzajach włosów, niezależnie od ich koloru, a także wieku, płci czy rasy człowieka. W końcu udało się odnaleźć cząstkę chromoforową obecną we wszystkich typach włosów – i właśnie wykrycie tej cząstki powoduje emisję światła o określonej długości fali, które obcina włos. Dobrze widać to na poniższej animacji:

Pierwsze serie maszynek kosztowały 89 dolarów i 139 dolarów, ale wszystkie zostały już wyprzedane. Aktualnie możemy dołożyć się do zbiórki, wybierając maszynkę w cenie 159 dolarów. W sumie zebrano już ok. 465 tysięcy dolarów (wymagano 160 tysięcy…), a zbiórka trwać będzie jeszcze 22 dni.

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.