LG G4 Pro będzie miał dodatkowy cienki ekran

Wciąż pojawiają się nowe informacje i pogłoski na temat mającego się niebawem pojawić dużego smartfona (phabletu) firmy LG. Wśród nich jedna jest naprawdę ciekawa.

Dzięki informacjom, które udało się odnaleźć w chińskim urzędzie TENAA zajmującym się certyfikacją nowych urządzeń elektronicznych, o nowym dużym smartfonie LG wiemy już całkiem sporo. Oczywiście pod jednym warunkiem – urządzenie o nazwie kodowej V10, które trafiło do tego urzędu, to właśnie wyczekiwane przez wszystkich LG G4 Pro.

Zdecydowanie najciekawsza jest wiadomość, że smartfon V10 będzie wyposażony w dodatkowy, cieniutki wyświetlacz na górnej części obudowy (tuż ponad głównym ekranem). Nie wiadomo dokładnie, jakie będzie on pełnił funkcje i jak będzie działał, ale można domyślić się, że – tak samo jak w przypadku ekranów typu Edge w telefonach Samsunga – posłuży on do przekazywania prostych informacji i powiadomień, bez potrzeby włączania głównego wyświetlacza.

Jak donosi evleaks, V10 ma mieć ekran o przekątnej 5,7 cala ( niedawne doniesienia mówiły o 5,8 cala) i rozdzielczości Quad HD. Do tego 6-rdzeniowy procesor Snapdragon 808 (a nie 810, jak się mówiło wcześniej), 3 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci na dane i możliwość rozszerzenia jej za pomocą kart pamięci Micro SD. Główny aparat ma mieć rozdzielczość 16 mln pikseli, zaś przedni – 5 mln pikseli. I jeszcze czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem uruchamiania urządzenia.

Ilustracje pokazane powyżej potwierdzają, że możemy się spodziewać obudowy wykonanej z tworzyw sztucznych, umożliwiającej zdejmowanie tylnej klapki i wymianę akumulatora. Premiera – prawdopodobnie 10 października.

0
Źródło: @evleaks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.