LG G4 Pro: telefon, który nie zdążył na IFA 2015

Za to pojawi się...

Opinie osób zwiedzających tegoroczne stoisko firmy LG na targach IFA 2015 są dość zbliżone – koreański producent pokazał wiele nowych, ciekawych produktów, zwłaszcza w segmencie telewizorów, natomiast dział elektroniki mobilnej w tym roku nie ma wiele nowości do zaoferowania.

Rolę gwiazdy w tej części stoiska, trochę z przymusu, pełni specjalna, bogata wersja zegarka LG Watch Urban Deluxe, wykonana z 23-karatowego złota, brakuje natomiast jakiegoś mocnego akcentu wśród smartfonów. Brakuje tym bardziej, że główny rywal LG – firma Samsung – pokazała niedawno dwa bardzo ciekawe telefony (phablety) w rozmiarze XXL: Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Wielu ekspertów spodziewało się więc, że właśnie IFA 2015 będzie miejscem, na którym pojawi się godna odpowiedź firmy LG, prawdopodobnie o nazwie G4 Pro (lub G4 Note). Niestety, te przewidywania nie okazały się prawdziwe.

Wiemy już obecnie, że LG G4 Pro (nazwa nowego phabletu koreańskiej firmy nie jest jeszcze pewna) będzie miał premierę niemal na pewno 10 października, a więc nieco ponad miesiąc po targach IFA 2015. Czego możemy się po nim spodziewać? Przede wszystkim ekranu o przekątnej aż 5,8 cala i rozdzielczości Quad HD, wspomaganego procesorem Snapdragon 810. Bardzo prawdopodobna jest także obudowa wykonana z poliwęglanów, co może rozczarować osób oczekujących bardziej „szlachetnego” wykonania nowego telefonu. Ale LG zaoferuje w zamian coś ważnego: w przeciwieństwie do wielu konkurentów, G4 Pro prawdopodobnie nadal oferować będzie możliwość zdejmowania tylnej części obudowy i wymiany akumulatora, tak samo jak model G4 (na zdjęciu powyżej).