Motorola prezentuje nowe inteligentne zegarki Moto 360

Czy nam się wydaje, czy smartwatche wyglądają coraz lepiej?

Oryginalny Moto 360 był pierwszym inteligentnym zegarkiem, który rzeczywiście wyglądał jak zegarek. Druga generacja na nowo definiuje klasyczny i ponadczasowy design. Kolekcja ta obejmuje modele przeznaczone specjalnie dla kobiet, mężczyzn oraz miłośników sportu.

Czerpiąc inspirację ze świata tradycyjnych zegarków, projektanci Moto 360 dostosowali uchwyty bransoletki i paska do gustów damskich i męskich oraz nadali nowy wygląd wypolerowanym oprawkom szkiełka.

Metalowe bransoletki i skórzane paski można teraz wymieniać w kilka sekund, aby dopasować wygląd zegarka do nastroju w danym dniu.

Zegarki Moto 360 działają pod kontrola systemu Android WearTM i umożliwiają pełną kontrolę nad smartfonem bezpośrednio z nadgarstka. Dzięki temu nie trzeba się rozpraszać i wciąż wyjmować telefonu z kieszeni czy torebki.

Powiadomienia i ważne informacje widać na pierwszy rzut oka, a na wiadomości można odpowiadać głosowo. Samochód uruchomimy za pomocą aplikacji MyFord, a drzwi do domu zamkniemy dzięki aplikacji Kevo. Z kolei Lyft pomoże złapać taksówkę na lotnisko, a kartę pokładową przy wejściu można wyświetlić w aplikacji Delta. Do tego wszystkiego nie trzeba nawet wyjmować smartfonu. Moto 360 działa też w sieci Wi-Fi, zapewniając komunikację nawet poza zasięgiem łączności Bluetooth®.

Specjalne ekskluzywne tarcze Live Dials nowych modeli Moto 360 ułatwiają nam dostęp do najczęściej używanych aplikacji przy użyciu skrótów bezpośrednio na zegarku.

Moto 360 ma wszechstronną funkcję Moto Body, która pomaga prowadzić zdrowszy tryb życia. Zastanawialiście się, ile robicie dziennie kroków albo ile spalacie kalorii, idąc po schodach? Nowe zegarki mają niezwykle dokładne czujniki, dzięki którym można monitorować puls i liczbę spalanych kalorii. Na tej podstawie uzyskuje się cenne wskazówki i porady ułatwiające dbanie o kondycję.

Z zegarkiem Moto 360 Sport można pójść pobiegać zostawiając smartfon w domu. Wbudowany GPS dokładnie monitoruje szybkość, dystans i tempo biegu, a czujnik pracy serca rejestruje wydolność organizmu. Bezpośrednio w zegarku można zapisać i odtwarzać muzykę, która doda nam motywacji podczas ostatniego kilometra lub serii powtórzeń. Na nowym, hybrydowym wyświetlaczu AnyLight wszystkie te informacje są wyraźnie widoczne nawet w świetle słońca.

Wytrzymała i jednocześnie niezwykle wygodna konstrukcja sprawia, że można ćwiczyć spokojnie, nie martwiąc się o zegarek. Mocny silikon pokryty warstwą odporną na promieniowanie UV odprowadza wilgoć i nie blaknie, ani nie brudzi się, zaś boczne otwory wentylacyjne zwiększają chłodzenie nadgarstka. Nie mniej istotne jest to, że bateria zegarków Moto 360 i Moto 360 Sport działa jeszcze dłużej niż w modelach pierwszej generacji — aż dwa pełne dni korzystania.

Zegarki Moto 360 będą już wkrótce dostępne w różnych krajach Ameryki Północnej i Łacińskiej, Europy i Azji. Już od dziś w USA można zamówić własny zegarek Moto 360 w witrynach Motorola.com, Google Play i BestBuy.com. Moto 360 2nd Gen. będą dostępne w Polsce w cenie od 1299 zł. Więcej informacji o dostępności modelu Moto 360 Sport podamy wkrótce.