Nowy Dell XPS 12: oto kolejny komputer w stylu Surface

Jeśli iPad Pro i Lenovo Miix 700 nie przekonały was do tego, że Microsoft Surface wyznaczył kilka nowych trendów, jeśli chodzi o projektowanie przenośnych komputerów, to może zrobi to Dell XPS 12, który również wygląda jakby jego projektanci bardzo uważnie przestudiowali Surface'a.

Czym wyróżniać ma się hybryda Della? Z najnowszego przecieku, który trafił do Sieci wynika, że producent postawił na możliwości swojej maszyny. XPS 12 ma mieć ekran o rozdzielczości 4K. Oczywiście będzie to dotykowy ekran, korzystający z technologii Della o nazwie InfinityEdge. Ekrany montowane zarówno w Lenovo Miix 700 oraz Microsoft Surface 3 Pro mają mniejszą rozdzielczość.

XPS 12 będzie ma być sprzedawany z rysikiem Dell Active Stylus. Nie wiemy jednak, czy dzięki temu ten sprzęt nadawać się będzie na przykład dla grafików. A to dlatego, że praktycznie nic nie wiadomo o samej specyfikacji sprzętowej urządzenia. Wiadomo jedynie to, że hybryda Della będzie działać do 10 godzin na jednym ładowaniu.

Magnetyczna, podświetlana klawiatura z wbudowanym touchpadem nie robi już takiego wrażenia, jednak to nadal bardzo dobra wiadomość. Dobrze, że Dell nie zaniedbuje takich szczegółów. Sprzedawany będzie oczywiście z preinstalowanym systemem Windows 10. Pamiętajcie oczywiście, że powyższe informacje pochodzą z przecieku.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.