Petcube Camera: gadżet, o którym marzył każdy właściciel czworonoga

To jeden z tych projektów z Kickstartera, które okazały się ogromnym sukcesem.

Szerokokątna, połączona z siecią Wi-Fi kamera przekazuje w czasie rzeczywistym obraz o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo wyposażona jest we wbudowany laserowy wskaźnik, umożliwiający zdalną zabawę ze zwierzęciem za pośrednictwem aplikacji dostępnej dla systemów iOS i Android. Dzięki mobilnemu oprogramowaniu miłośnicy zwierząt tworzą społeczności, w których dzielą się zdjęciami swoich ulubieńców, znajdują nowych przyjaciół, a także bawią się ze pupilami, których właściciele pozwalają na taką interakcję. Petcube, wyróżniony tytułem Najlepszego Europejskiego Startupu w dziedzinie Hardware nadanego przez The Europas, współpracuje także z Design House RnD64 (www.rnd64.com) – firmą, która jest w pełni odpowiedzialna za opracowanie produktów PocketBook.

Po zakończonej spektakularnym wynikiem kampanii na portalu Kickstarter oraz trwającym rok procesie produkcji, w grudniu 2014 roku urządzenie Petcube Camera trafiło w ręce osób, które sfinansowały ten projekt. Jeszcze przed świętami cała partia została wyprzedana! W bieżącym roku Petcube pojawił się w ofercie największych sieci handlowych w Północnej Ameryce (takich jak Amazon, Best Buy, Brookstone, Fry’s czy B&H), jest dostępny w Virgin Megastore Dubai oraz, za pośrednictwem wiodących sprzedawców, w Hong Kongu. Jesienią firma planuje swoje otwarcie na rynkach Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, a także, we współpracy z PocketBook – wejdzie do krajów Unii Europejskiej.

„Cenimy doświadczenie firmy PocketBook oraz sukces, jaki ta marka odniosła w Unii Europejskiej. Czynniki te były głównym argumentem w podjęciu decyzji o nawiązaniu ścisłej współpracy właśnie z tą firmą”

, powiedział Yaroslav Azhnyuk, Prezes i współtwórca Petcube.

„Petcube Camera zmienia sposób, w jaki ludzie mogą zajmować się swoimi pupilami, a nasi partnerzy mają doświadczenie we wprowadzaniu tak innowacyjnych produktów na europejski rynek”

.

Z kolei PocketBook sądzi, że Petcube Camera spotka się w Europie z szerokim zainteresowaniem. Erico Mueller, Prezes PocketBook Reader GmbH, podsumowuje:

„Opracowując swoje produkty, PocketBook chce oferować ich użytkownikom nowe możliwości. Wynikiem takiego podejścia są, między innymi, takie innowacyjne rozwiązania jak pierwszy wodoodporny czytnik, jedyna tego rodzaju okładka z ekranem E Ink na smartfona, czy inne podobne produkty. Moim zdaniem z Petcube mamy pewną wspólną cechę – szukamy nowych rozwiązań, które przyczynią się do powstania nowych doświadczeń. Jednocześnie od wielu już lat opracowujemy produkty, przynoszące każdemu użytkownikowi radość i przyjemność z korzystania z nich. I tu kolejny aspekt łączący nas z Petcube. Ta unikalna kamera pozwala pozostać w kontakcie z ulubieńcem, a tym samym zapewnia wyłącznie miłe doznania. Wierzymy w sukces tego projektu i wesprzemy go pełnią naszego doświadczenia”

.