Prestigio Muze C3 to więcej niż budżetowiec?

Trzeba przyznać, że stosunek możliwości do ceny jest bardzo dobry.

Model Muze C3 to smartfon dual SIM, co jak wiedzą niektórzy użytkownicy, pozwala na korzystanie z podstawowego numeru telefonu oraz transferu danych z drugiej karty w innej taryfie operatorskiej lub służbowego numeru. A wszystko to w obrębie jednego urządzenia z rozdzieleniem i personalizacją list kontaktów oraz ustawień.

Na czterech rdzeniach procesora i 1 GB pamięci RAM system Android 5.0 Lollipop będzie pracował całkiem płynnie i wydajnie, a także proporcjonalnie długo do zastosowanego ogniwa baterii 2200mAh. Platforma Android w naturalny sposób pozwala także na integrację z usługami Google, takimi jak poczta Gmail, wirtualny dysk czy sklep z ponad 1,5 milionem aplikacji. Pięciocalowy wyświetlacz HD IPS to również przyjemna cecha, za to podczas nagrywania wideo przy pomocy aparatu głównego 8MPx możemy uzyskać materiały jakości Full HD. Z kolei 5-megapikselowa frontowa kamerka z diodowym doświetleniem będzie narzędziem do uwieczniania się na cyfrowych autoportretach. Na dane przeznaczono 8 GB wbudowanej pamięci, które w razie potrzeby można rozszerzyć o kolejne 32GB za pośrednictwem karty SD.

Producent rozwija także autorskie treści w postaci sklepu MultiStore, gdzie po zarejestrowaniu użytkownik może pobierać darmowe aplikacje lub kupować promocyjnie wycenione gry i programy. Przydatne do usprawnienia pracy smartfona mogą być aplikacje takie jak McAfee, Clean Master czy Dr Booster odpowiadające za bezpieczeństwo, zużycie baterii i porządek w zasobach urządzenia, a także 200GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze MultiCloud.

Cenę modelu Muze C3 ustalono na 399 zł, zaś dostępność w kanale detalicznym na wrzesień.