SNOOZ: mobilny wentylator do… usypiania

Wraz z pojawieniem się Kickstartera zaczął rozwijać się segment inteligentnych urządzeń domowych, wśród których znaleźć można było dość sporo czujników wspomagających zdrowy sen. SNOOZ to ciekawy pomysł, który pomoże użytkownikowi zasnąć.

Widzieliśmy już czujniki monitorujące oddech użytkownika, światło w pokoju, wilgotność powietrza czy temperaturę. SNOOZ pod tym względem wypada ubogo, ale z drugiej strony jego zadaniem nie jest zbieranie danych, a zwalczenie jednego z bardziej uporczywych problemów – nocnych hałasów, które nie dają zasnąć.

Działanie urządzenia opiera się na idei, według której tzw. biały szum, generowany np. przez wentylator, jest w stanie nie tylko zagłuszyć hałasy za oknem, ale też i zrelaksować słuchającego go użytkownika. SNOOZ jest niewielkim wentylatorem mobilnym, który nie chłodzi pomieszczenia, lecz skupia się na wytworzeniu odpowiedniego poziomu „muzyki”. Urządzenie jest powiązane z aplikacją smartfonową, poprzez którą ustawimy godzinę wyłączenia szumu, jego natężenie itp. Całość da się też łatwo regulować na samym urządzeniu.

SNOOZ kosztuje 59 dolarów i zdobył już na Kickstarterze wystarczającą kwotę, by pojawić się na rynku w marcu przyszłego roku.

Źródło: Kickstarter
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.