Soundbar zaspokaja potrzeby miłośników domowej rozrywki

Muzyka, film, mecz czy spektakl. Niezbędnym elementem każdego z tych widowisk jest dźwięk. Warto o tym pamiętać, wybierając sprzęt audio-video do swojego mieszkania. Dziś mamy alternatywę dla kina domowego, aby cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości. Wystarczy wyposażyć swój salon w nowoczesny soundbar, który nie tylko znacząco poprawia jakość dźwięku, lecz ma również sporo innych zalet.

Soundbary zyskują na popularności na całym świecie. Firma Samsung stale poszerza ofertę tych urządzeń, wyposażając je w coraz nowocześniejsze rozwiązania podnoszące jakość dźwięku. Dzięki temu mamy dziś do dyspozycji szeroki wybór systemów nagłośnienia, które można dopasować do różnych modeli telewizorów. Ich minimalistyczny, nowoczesny design doskonale komponuje się z najnowszą linią telewizorów Samsung, a wrażenia słuchowe są nieporównywalne z tymi, które zapewniają głośniki umieszczone w odbiornikach. A wszystko to za sprawą wielokanałowości oraz dużej mocy tych urządzeń – nawet do 460 W, która zapewnia jeszcze potężniejszy dźwięk płynący z telewizora. Duże znaczenie ma także technologia Crystal Amplifier – autorskie rozwiązanie Samsung, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby filtrować źródła dźwięku dwukrotnie, minimalizując cyfrowe zniekształcenia. Dzięki temu możemy cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem, doświadczając wrażeń bliższych sali kinowej czy koncertowej. Co jeszcze można zyskać, wyposażając swój salon w nowoczesny soundbar?

Każdy z nas niejednokrotnie zmagał się z plątaniną kabli, podłączając nowy sprzęt w swoim domu. Rozbudowany system głośników i kabli łączących telewizor z nagłośnieniem stanowi także spore wyzwanie podczas sprzątania salonu. A gdyby tak ograniczyć okablowanie do minimum? Firma Samsung idzie o krok dalej i proponuje bezprzewodowe soundbary z osobnym, także bezprzewodowym, głośnikiem niskotonowym (subwooferem). Na przykład modele HW-J470 czy HW-J650 zapewniają bezprzewodową łączność z telewizorem za sprawą funkcji TV SoundConnect wykorzystującej Bluetooth. Instalacja sprzętu audio jeszcze nigdy nie była tak prosta! Już po kilku chwilach możemy cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem!

Soundbary to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca na rozbudowane zestawy kina domowego lub po prostu nie chcą wypełniać salonu licznymi elementami nagłośnienia. Zakup kina domowego wiąże się bowiem z zagospodarowaniem miejsca, przeznaczonego specjalnie na zestaw głośników oraz wzmacniacz. Soundbary Samsung, dzięki niewielkim gabarytom, doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. W zależności od wybranego modelu, można postawić je pod telewizorem lub zamontować na ścianie pod odbiornikiem. Dzięki idealnemu dopasowaniu do telewizora, soundbar może stać się jego integralną częścią, również pod względem wizualnym! Na przykład zakrzywiony, bezprzewodowy soundbar HW-J7501 w połączeniu z zakrzywionym telewizorem JS9000 tworzą idealny duet, nadając wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Soundbary Samsung to nie tylko ekskluzywny design i najwyższa jakość dźwięku, lecz także nowoczesne rozwiązania uwzględniające potrzeby związane z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Nasza ulubiona muzyka przechowywana w pamięci smartfona zachwyci nas jeszcze bardziej, gdy połączymy urządzenie mobilne z systemem nagłośnienia. Wystarczy z poziomu smartfona wybrać soundbar w celu jego połączenia – włączy się automatycznie i zacznie odtwarzać wybrane utwory. Soundbary Samsung zostały także wyposażone w technologię Bluetooth Hi-Fi Codec, umożliwiającą bezprzewodowe strumieniowanie muzyki w wysokiej jakości z urządzeń mobilnych. Słuchanie ulubionej muzyki ułatwia także wbudowany interfejs sieci WiFi, który zapewnia bezprzewodowe połączenie z siecią.

Patrząc na zalety nowoczesnych soundbarów, nie ma się co dziwić, że kolejne modele telewizorów pojawiają się w towarzystwie designerskich systemów nagłośnienia. Niewielkie gabaryty tych urządzeń, brak plączących się kabli i prostota użytkowania w połączeniu z wysokiej klasy dźwiękiem to najlepsza odpowiedź na potrzeby współczesnych miłośników domowej rozrywki.

Samsung HW-J8500

HW-J8500 to tegoroczny najwyższy model soundbara firmy Samsung. Wzmacniacz oraz głośniki funkcjonujące w systemie 9.1 umieszczono we wspólnej kolumnie umieszczanej pod telewizorem, towarzyszy jej bezprzewodowy aktywny subwoofer o membranie wielkości 8 cali. System wygeneruje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 350 W i został zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z flagowymi modelami telewizorów Samsung SUHD – 78-calową i 65-calową wersją telewizora JS9500 oraz 65-calowymi modelami JS9000.

Soundbar został wyposażony w szereg technologii optymalizacji dźwięku, które sprawią, że muzyka czy filmy będą brzmiały dokładnie tak jak powinny. Za brak jakichkolwiek zakłóceń odpowiedzialna jest technologia Crystal Amplifier, która dwukrotnie filtruje źródło dźwięku. Każdy głośnik w kolumnie soundbara jest wyposażony w oddzielny wzmacniacz. HW-J8500 został także wyposażony w system Surround Sound Expansion. Rozszerza on optymalny obszar odsłuchu gwarantując imponujące doznania, emitując efektowny przestrzenny dźwięk. Szczególnie dobrze funkcja ta sprawdzi się w trakcie oglądania filmów. Do emisji dialogów lub głosu spikera przeznaczono specjalny głośnik dialogowy, umieszczony w centralnej części kolumny głośnikowej.

Nową technologią zastosowaną w tegorocznym flagowym modelu listwy głośnikowej jest HFR (High Fidelity Restoration). Dzięki jej działaniu, przywrócona zostaje wierność reprodukcji źródła dźwięku, gwarantując jakość zbliżoną do ideału. Soundbar jest także kompatybilny z wprowadzonym w zeszłym roku bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom – możemy go szybko i łatwo dołączyć do domowego systemu audio, skrojonego na miarę do naszych potrzeb i wnętrza. Funkcjonalność ta umożliwia również odtwarzanie muzyki na soundbarze z wykorzystaniem domowej sieci Wi-Fi dzięki nowoczesnej aplikacji Samsung Multiroom 2.0.

Na wyposażeniu HW-J8500 znajduje się także wbudowany moduł Bluetooth. Dzięki temu, m.in. bezprzewodowo połączymy soundbar z kompatybilnym telewizorem, korzystając z funkcji TV SoundConnect. Ponadto, w urządzeniu znalazł zastosowanie także autorski kodek firmy Samsung – Bluetooth HI-FI Codec. Zagwarantuje on możliwość bezstratnego strumieniowania muzyki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Soundbar dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (HW-J8500) oraz srebrnej, oznaczonej symbolem HW-J8501. Kolumnę głośnikową można nasunąć na stopę telewizora, a w przypadku montażu telewizora na ścianie, podwiesić pod nim wykorzystując specjalny uchwyt znajdujący się w zestawie wraz z soundbarem.

Samsung HW-HW-J7500

HW-J7500 to jeden z topowych produktów audio firmy Samsung. Soundbar o zakrzywionej formie skrywa w sobie system 8.1, który w połączeniu z bezprzewodowym aktywnym subwooferem z membraną o przekątnej 7-cali, stanowić będzie świetne uzupełnienie domowego systemu audio-video.

Soundbar HW-J7500 wygeneruje krystalicznie czysty dźwięk o łącznej mocy (RMS) 320 W, dzięki zastosowanej technologii Crystal Amplifier. Jej algorytm ma za zadanie dwukrotne filtrowanie źródła dźwięku, dzięki czemu oczyszcza materiał z jakichkolwiek cyfrowych zakłóceń. Każdy głośnik w kolumnie soundbara jest wyposażony w oddzielny wzmacniacz, ponadto, w soundbarze znalazła zastosowanie nowa technologia poprawy dźwięku – HFR (High Fidelity Restoration). W efekcie jej działania, przywrócona zostaje wierność reprodukcji źródła dźwięku, gwarantując jakość zbliżoną do ideału. Soundbar pozwoli także na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w doskonałej jakości. Urządzenie obsługuje autorski kodek audio firmy Samsung, Bluetooth HIFI Codec, dzięki czemu możemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych bez ponoszenia straty w jakości.

Z zastosowanych w soundbarze Samsung HW-J7500 rozwiązań, warto wspomnieć jeszcze o funkcji Surround Sound Expansion, zaprojektowanej z myślą o domowych seansach filmowych. Rozwiązanie to ma m. in. za zadanie podniesienie wydobywanego dźwięku do poziomu telewizora. Dzięki temu, w trakcie oglądania filmu nie mamy wrażenia, że ścieżka dźwiękowa dociera do nas z zewnętrznego urządzenia.

Zakrzywiona forma soundbara to nie tylko lepsze wrażenia podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Jego design wpisuje się w stylistykę kultowych już zakrzywionych telewizorów Samsung, z którymi urządzenie audio stworzy spójny system – soundbar został wyposażony w specjalny uchwyt do montażu, przy użyciu którego urządzenie podwiesimy pod telewizorem na ścianie. Z telewizorem soundbar połączymy całkowicie bezprzewodowo, wykorzystując funkcję TV SoundConnect oraz wbudowany w urządzenie moduł Bluetooth. HW-J7500 jest także w pełni kompatybilny z bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom, dzięki temu soundbar włączymy w nasz domowy zestaw grający oraz uzyskamy na nim możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł dzięki wygodnej i intuicyjnej aplikacji Samsung Multiroom 2.0.

Nowy soundbar HW-J7500 firmy Samsung dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (HW-J7500)oraz srebrnej, oznaczonej symbolem HW-J7501.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.