Strefa Nowych Technologii w Centrum Handlowym Janki

Strefa Nowych Technologii to niesamowita, multimedialna podróż po świecie nowinek technicznych. Na terenie interaktywnego centrum dzieci oraz młodzież w formie zabawy będą mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki, dowiedzieć się jak technologia zmienia nasze życie oraz w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym a ich celem jest poszerzenie wiedzy przekazywanej na lekcjach informatyki oraz rozbudzenie zainteresowań w dziedzinie nowych technologii. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych.

W ramach akcji „Strefa Nowych Technologii”

organizowane będą także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów

dostosowane do wieku oraz poziomu wiedzy uczniów. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu:

664 469 254

, lub email:

[email protected]

Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w Strefie Nowych Technologii

1. Strefa Druku 3D

Pierwszym punktem programu jest wprowadzenie odwiedzających w świat druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się o praktycznych przykładach wykorzystania technologii druku 3D, która z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu (wojsko, motoryzacja, architektura, medycyna) oraz w życiu codziennym. W strefie zaprezentujemy drukarkę Zortrax M200 i druk trójwymiarowego gwizdka. W ciągu piętnastu minut będzie można zaobserwować jak warstwy materiału są nakładane jedna na drugą i tworzą gotowy, trójwymiarowy model.

2. Strefa Leap Motion

W tej części eventu prezentowane będzie urządzenie Leap motion, które z niewiarygodną prędkością śledzi nasze ręcę i palce dając możliwość bezdotykowego sterowania komputerem. Między ekranem a odbiorcą tworzy się przestrzeń dająca możliwość sterowania, grania oraz tworzenia multimedialnej rzeczywistości. Uczestnicy przebywający w strefie będą mieli do dyspozycji mutlimedialny infokiosk z aplikacją rzeźbiarz, dającą nieograniczone możliwości kreacji z wykorzystaniem technologii Leap Motion

3. Strefa Oculus Rift

Kolejną atrakcją strefy nowych technologii jest Oculus Rift, innowacyjne urządzenie dające odbiorcą absolutnie nowe doznania w postrzeganiu trójwymiarowego obrazu. Zakładając gogle Oculus Rift wchodzimy do świata 3D, który możemy oglądać w pełnym trójwymiarze, patrzeć w górę, w bok, obracać się. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dając poczucie poruszania się w naturalnym świecie. Do dyspozycji uczestników oddajemy aplikację Roller Coster, dzięki której siedząc w wagoniku pokonujemy kolejne zapierające dech w piersiach zakręty kolejki górskiej.

4. Strefa Sphero

Kolejną atrakcją jest Sphero, zaawansowana technologicznie mała kulka, która na godziny pochłania zarówno dorosłych jak i dzieci. W jej wnętrzu umieszczono specjalne mechanizmy pozwalające jej na poruszanie się we wskazanym przez użytkownika kierunku. Dzięki wbudowanemu panelowi LED może świecić na różne kolory a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu z dedykowaną aplikacją. Do dyspozycji odwiedzających oddamy specjalnie przygotowany tor przeszkód po którym będzie można poruszać się kulką Sphero.

5. Strefa Dice+

Moc atrakcji czeka również uczestników w strefie gier DICE+. DICE+ to elektroniczna kostka zamieniająca tablet w interaktywne centrum rozrywki. Kostka łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth, dając odbiorcy nieograniczone możliwości zabawy. Do dyspozycji oddajemy grę potwory oraz symulator lotu samolotem. Do wyboru mamy wiele innych gier zręcznościowych, planszowych oraz edukacyjnych współpracujących z DICE+. Zapraszamy do zabawy.

6. Mobilny Green-Box

Dla uczestników eventu przewidzieliśmy również rozrywkę w wirtualnym studiu fotograficznym. Technologia wykorzystywana na co dzień w filmie i programach telewizyjnych umożliwi odwiedzającym zrobienie zdjęcia w dowolnie wybranej scenerii poprzez wybór żądanego tła. Finalną fotografię będzie można wysłać na adres mailowy odbiorcy.