Toshiba Satellite Radius 12- konwertowalny notebook 4K

Podczas targów IFA Toshiba pochwaliła się nowym laptopem, który może pracować w 5 trybach. Jest to pierwszy konwertowalny notebook z 12,5-calowym ekranem 4K na świecie.

Toshiba Satellite Radius 12 będzie dostępny w dwóch wariantach – z ekranem 4K lub Full HD obsługujący 10-punktowe sterowanie dotykiem. Oprócz zabezpieczenia wyświetlacza Corning Gorilla Glass producent wyposażył także laptop w oprogramowanie Chroma Tune, które zapewnia rzeczywiste odwzorowanie barw. Odchylany o 360-stopni laptop może pracować w pięciu trybach.

Notebook pracuje pod kontrolą najnowszego procesora Intel Skylake (do Core i7), który jest wspierany przez maksymalnie 8 GB pamięci operacyjnej. Na swoje dane użytkownik otrzyma tu 512 GB miejsca (SSD). Oprócz dwóch zwykłych portów USB 3.0 znajdziemy tu także jeden port USB typu C oraz wyjście HDMI i czytnik kart pamięci. Za dobrą jakość dźwięku odpowiadać będą głośniki Harman Kardon. Urządzenie może pochwalić się także bardzo dobrym czasem pracy akumulatora – do 8h w modelu Full HD i do 6h w modelu 4K. Całość pracować będzie pod kontrolą Windows 10.

Toshiba Satellite Radius 12 pojawi się na rynku w ostatnim kwartale tego roku. Cena urządzenia nie została ujawniona.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.