Toshiba TransferJet [IFA 2015]

Dzięki Toshibie możliwa jest łatwa wymiana danych pomiędzy urządzeniami z Androidem i iOS.

TransferJet to technologia opracowana przez Sony i po raz pierwszy zaprezentowana już w 2008 roku. Pozwala ona na szybkie przesyłanie danych pomiędzy dwoma kompatybilnymi urządzeniami. Na targach IFA 2015 w Berlinie Toshiba zaprezentowała wykorzystujące tą technologię adaptery dla smartfonów z Androidem i iOS a także dla pecetów oraz kartę SD działająca np. w aparatach cyfrowych.

Transfer danych uruchamiamy przez zbliżenie do siebie dwóch adapterów. Wcześniej w aplikacji należy wybrać dane, które chcemy wysłać, a na urządzeniu odbiorczym wybrać przycisk „Odbierz”. W ten sposób możliwe jest np. przesyłanie plików pomiędzy Androidem i iOS, co do tej pory było bardzo kłopotliwe.

Powyższe zastosowanie to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Technologia jest cały czas rozwijana i można się spodziewać, że w przyszłości trafi

na stałe do urządzeń mobilnych (nie poprzez dołączane adaptery) i nie tylko. Pierwszym smartfonem, w którym ją zastosowano był Fujitsu Arrows NX F-04G. Nad rozwojem i propagowaniem technologii czuwa konsorcjum, w skład którego wchodzą takie firmy jak Sony, Olympus, Toshiba, Buffalo, Fujitsu, JVC Kenwood, Ricoh czy Sharp. Możemy zatem stwierdzić z dużą dozą pewności, że ta technologia znajdzie się w przyszłych smartfonach, telewizorach czy aparatach cyfrowych.

Technologia TransferJet umożliwia przesyłanie z teoretyczną szybkością 560 Mb/s. Efektywne transfery wynoszą ok. 375 Mb/s. Opisywane adaptery Toshiby oferują szybkość ok. 200 Mb/s, czyli 25 MB/s i jest to szybkość rzeczywiście uzyskiwana. Podczas naszych testów, plik o rozmiarze 700 MB został przesłany z komputera na smartfon z Androidem w 32 sekundy.

Jako że obraz wart jest tysiąca słów, poniżej prezentujemy film na którym przedstawiciel Toshiby prezentuje działanie tej technologii.

Jeśli macie dodatkowe pytania, dajcie znać w komentarzach. Dysponujemy opisywanymi adapterami i w miarę możliwości postaramy się odpowiedzieć.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.