Windows 10: ciekawy zestaw startowy na Raspberry Pi 2

Kompletny zestaw niezbędnego oprogramowania i podzespołów w jednej paczce.

Zabawa z Raspberry dostarcza użytkownikom wiele przyjemności i satysfakcji, ale czasami bywa też bardzo czasochłonna. Tak samo było w przypadku instalowania na tym urządzeniu Windows 10 IoT – godziny spędzone na forach, zadawanie pytań, szukanie odpowiedzi, wyszukiwanie i zamawianie potrzebnych podzespołów. Oczywiście im więcej wysiłku włożymy, tym większa satysfakcja na końcu, ale… może lepiej wkładać ten wysiłek już na dalszych etapach użytkowania i programowania Raspberry Pi 2 z Windows 10 na pokładzie?

Dlatego warto zwrócić uwagę na zestaw przygotowany wspólnie przez Microsoft i Adafruit – kompletny zbiór podzespołów i oprogramowania potrzebnych do rozpoczęcia przygody z Raspberry Pi 2 i Windows 10. Łącznie z samym Raspberry Pi 2, o ile zechcemy przeznaczyć na zakup 115 dolarów. Zestaw bez Raspberry kosztuje znacznie taniej – 40 dolarów.

W zestawie są wszystkie potrzebne części, instrukcje, a także karta pamięci typu Micro SD (z przejściówką na SD) z zainstalowanym już odpowiednio Windows 10 IoT. Reszta przypomina zabawę ze składaniem klocków Lego, ale satysfakcja jest chyba nawet większa…