Aplikacje mobilne rewolucjonizują rynek usług taksówkarskich

A ty w jaki sposób poruszasz się po mieście?

„Korzystanie z taksówek jest jednym z najszybszych i najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po mieście. Taksówkarze mają przywilej poruszania się po pasach dla autobusów, dzięki czemu mogą unikać korków. Ponadto, jeśli jedziemy taksówką, pozbywamy się problemu z parkowaniem własnego auta” – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający w firmie Mytaxi.

Z usług taksówkarskich najchętniej korzystają osoby w wieku od 30 do 40 lat. Zwykle są to biznesmeni oraz osoby, które chcą się dostać na spotkanie towarzyskie lub z niego wrócić. Najczęściej taksówkę zamawiamy w godzinach szczytu, a także w piątkowe i sobotnie noce, najrzadziej z kolei – w poniedziałki.

Wśród klientów coraz większą popularnością cieszą się aplikacje służące do zamawiania i opłacania kursów przez Internet. „Żeby skorzystać z naszej aplikacji, wystarczy ją zainstalować oraz – jeżeli chcemy przez nią płacić – dodać kartę płatniczą i możemy zamówić kurs dwoma kliknięciami. Jeśli chodzi o kierowców, mogą z nami współpracować wszyscy licencjonowani taksówkarze w danym mieście, którzy spełnią nasze kryteria. Konieczne są podpisanie umowy i instalacja aplikacji na swoim telefonie” – informuje rozmówca.