Fossil prezentuje inteligentne zegarki z Intel Inside

To naprawdę zaczyna wyglądać świetnie!

Efekt współpracy firm Intel i Fossil to trzy urządzenia ubieralne z linii Q, zaprojektowane z myślą o użytkownikach o różnych potrzebach. Fossil Q Grant to połączenie klasycznego zegarka z nowoczesnymi technologiami. Akcesorium oferuje możliwość śledzenia aktywności fizycznej oraz odbierania powiadomień z aplikacji, które wybrał użytkownik. Model Fossil Q Founder, oprócz funkcji takich jak w modelu Q Grant, dodatkowo oferuje elektroniczny wyświetlacz. Fossil Q Reveler to przeznaczona dla mężczyzn opaska monitorująca aktywność fizyczną. Jej damskim odpowiednikiem jest Q Dreamer. Do każdego modelu dołączona jest stacja do bezprzewodowego ładowania. Cała linia inteligentnych akcesoriów została zaprojektowana z wykorzystaniem innowacyjnych technologii Intela. Nowe produkty Fossil są zgodne z aplikacjami fitness takimi jak: Google Fit, Health, UP by Jawbone oraz UA Record by Under Armour.

„Smartwatche i inteligentne opaski stają się coraz bardziej popularne, jednak dotychczas niewiele było na rynku urządzeń, które można by nosić również w sytuacjach wymagających formalnego stroju. Dzięki współpracy z Fossil stworzyliśmy produkty łączące zaawansowaną technologię Intela z wyjątkowym designem” – mówi Paweł Magdziarz z Intel Polska.

„Nasi klienci cenią styl oraz możliwość bycia w ciągłym kontakcie z bliskimi. Dlatego nie możemy się doczekać, aż zaoferujemy im nasze nowe inteligentne zegarki, które są odpowiedzią na ich zmieniające się potrzeby” – mówi Jill Elliott-Sones, dyrektor kreatywny, Fossil. „Linia Q to efekt pracy, w której staraliśmy się zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Chcemy, by nasze produkty pozwoliły odkrywać świat w zupełnie nowy sposób.” – dodaje Elliott-Sones.

Zegarki i opaski trafiły do sprzedaży w USA 25 października. Są dostępne na stronie producenta, w sklepach stacjonarnych Fossil oraz u wybranych partnerów.