Czy HTC porzuci kamerkę RE?

Tajwańska próba sił na rynku kamer sportowych była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. HTC RE nie zebrała jednak zbyt dobrych recenzji i teraz dostać można ją za 50 dolarów zamiast 199.

Kamerka ma charakterystyczny kształt, występuje w kilku wariantach kolorystycznych i przeznaczona jest bardziej dla miłośników selfie niż dla wyczynowych sportowców. Sprzęt nie ma wyświetlacza, ale pozwala na wygodne kadrowanie po sparowaniu go ze smartfonem.

Kamera wyposażona została w matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, dający możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p), nagrywania w zwolnionym tempie oraz stosowaniu efektu time-lapse. RE dzięki zdalnemu podglądowi, daje możliwość nakręcenia materiału i obejrzeniu go na ekranie swojego urządzenia przenośnego albo szybkiego przejścia do przeglądania zdjęć i filmów zapisanych w aparacie. Aplikacja współpracująca z RE automatycznie przesyła zdjęcia i nagrania na smartfon lub wysyła je do wirtualnej chmury, dzięki czemu nie trzeba martwić się o utratę cennych ujęć.

Nowa cena kamery obowiązuje w sklepie internetowym HTC w USA. Trudno powiedzieć czy fala wyprzedaży dotrze również za ocean. Obecnie w Polsce za kamerkę zapłacić trzeba około 650 zł.

0
Źródło: tech.wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.