Czy HTC porzuci kamerkę RE?

Właśnie trwa wyprzedaż tych urządzeń za bezcen.

Kamerka ma charakterystyczny kształt, występuje w kilku wariantach kolorystycznych i przeznaczona jest bardziej dla miłośników selfie niż dla wyczynowych sportowców. Sprzęt nie ma wyświetlacza, ale pozwala na wygodne kadrowanie po sparowaniu go ze smartfonem.

Kamera wyposażona została w matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, dający możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p), nagrywania w zwolnionym tempie oraz stosowaniu efektu time-lapse. RE dzięki zdalnemu podglądowi, daje możliwość nakręcenia materiału i obejrzeniu go na ekranie swojego urządzenia przenośnego albo szybkiego przejścia do przeglądania zdjęć i filmów zapisanych w aparacie. Aplikacja współpracująca z RE automatycznie przesyła zdjęcia i nagrania na smartfon lub wysyła je do wirtualnej chmury, dzięki czemu nie trzeba martwić się o utratę cennych ujęć.

Nowa cena kamery obowiązuje w sklepie internetowym HTC w USA. Trudno powiedzieć czy fala wyprzedaży dotrze również za ocean. Obecnie w Polsce za kamerkę zapłacić trzeba około 650 zł.