Kolorowy tablet z nowym Androidem

Na dodatek jest śmiesznie tani.

Siedem cali wyświetlacza to przekątna umożliwiająca swobodną pracę w trybie mobilnym. Tablet zmieści się do plecaka, damskiej torebki, może też być wygodnie obsługiwany w komunikacji miejskiej podczas dojazdu na uczelnię lub do pracy. Zaledwie 270 gram wagi oraz przykuwające oko, nowoczesne wzornictwo to wyróżniki rynkowe MultiPada Color 2 — twierdzi Sylwia Koza, Marketing&PR Manager marki Prestigio.

Zajrzyjmy jednak do wnętrza urządzenia, gdyż to właśnie komponenty stanowią o jego sile i wydajności. Sercem MultiPada Color 2 jest procesor quad core zaprojektowany przez Intela, który nadał mu oznaczenie Atom X3, wspomagany jednogigabajtową kością RAM. Oprócz sklepu Google Play na urządzeniu znajdziemy platformę Prestigio MultiStore. Sam system występuje tu w najnowszej odsłonie Android 5.1.

Matryca IPS oraz rozdzielczość 1280×800 (16:10) pikseli cechują 7-calowy wyświetlacz. Producent przewidział 8 GB przestrzeni na dane oraz możliwość rozszerzenia wewnętrznej pamięci o kolejne 64 GB za pomocą karty SD. Dla tych, którzy gromadzą większe ilości multimediów czeka 200 GB darmowej przestrzeni w chmurze Prestigio MultiCloud. Wystarczy zarejestrować się i otrzymać unikalny ID umożliwiający także korzystanie ze sklepu z aplikacjami oraz biblioteki prestigioplaza.com.

MultiPad Color 2 umożliwia robienie zdjęć za pomocą aparatu 2MPx oraz prowadzenie wideo rozmów przez komunikatory. Tu do dyspozycji jest frontowa kamerka o rozdzielczości VGA. Urządzenie wyposażono w odbiornik GPS, który pozwoli na używanie aplikacji nawigacyjnej. Do dyspozycji użytkownika także moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 4.0 oraz radio FM.

Nowego MultiPada Color 2 kupimy już pod koniec października za kwotę 349 zł w sieci sklepów RTV Euro AGD.