Microsoft zaprasza na Windows 10 Technology Summit

Microsoft organizuje serię bezpłatnych konferencji pod hasłem "Windows 10 Technology Summit", skierowanych do specjalistów IT, administratorów i programistów. Spotkania odbędą się na przełomie października i listopada w czterech miastach Polski: Wrocławiu (28.10), Krakowie (3.11), Warszawie (4.11) oraz Trójmieście (25.11). Głównym partnerem technologicznym wydarzenia jest Intel.

Windows 10 to innowacyjny system, który usprawnia zarządzanie danymi użytkowników, pozwala na wdrażanie i utrzymywanie innych systemów biznesowych, a także oferuje wygodną integrację z chmurą. Najnowszy system operacyjny Microsoft jest więc doskonałą okazją do spotkań i rozmów z ekspertami z całej Polski na temat najnowszej technologii i możliwości jej wykorzystania w biznesie.

Wykłady poprowadzą specjaliści Microsoft, którzy opowiedzą o Windows 10, a także o rozwiązaniach Microsoft Azure oraz Visual Studio. Dodatkowo eksperci firmy Intel zaprezentują najnowszą, 6. generację procesorów Intel Core oraz przybliżą zagadnienia transformacji środowiska pracy (Workplace Transformation).

Sam cykl konferencji dedykowany jest przede wszystkim profesjonalistom ze średnich i dużych przedsiębiorstw. Na Windows 10 Technology Summit składają się dwie równoległe ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich skierowana jest do specjalistów IT oraz administratorów, zaś druga do programistów.

Bezpieczeństwo i produktywność

Sesja dla administratorów i programistów rozpocznie się prezentacją innowacji nowego systemu i jego możliwości. Następnie eksperci opowiedzą o nowych sposobach wdrażania i utrzymywania systemów oraz integracji z chmurą, a także nowatorskiej koncepcji systemu operacyjnego Windows, dostarczanego do użytkowników w modelu bieżących aktualizacji składających się na system usług i aplikacji (Windows as a Service), która pozwala administratorom w wygodny sposób podejść do usprawniania systemów klienckich.

Windows 10 to także system, który wprowadza funkcjonalne zmiany dla zwykłego użytkownika, dlatego podczas konferencji nie zabraknie prezentacji dotyczącej zmian w interfejsie, nowych funkcji czy aplikacji uniwersalnych (działających na wielu urządzeniach), wliczając nowoczesną przeglądarkę Microsoft Edge. Eksperci firmy zaprezentują także cały ekosystem urządzeń z Windows 10, pokazując nowatorskie możliwości tego systemu w wersji desktopowej i mobilnej, w tym najnowsze modele telefonów Lumia, opartych na systemie Windows 10 Mobile.

Podczas konferencji eksperci CBSG Poland przedstawią także najważniejsze aspekty bezpieczeństwa Windows 10 w środowiskach lokalnych, domenowych oraz hybrydowych. Sesję uzupełni prezentacja ekspertów firmy Intel, którzy skupią się na kwestii wdrożenia systemu Windows 10 w organizacji oraz przedstawią rekomendacje dotyczące sposobów przygotowania migracji danych w firmie, z naciskiem na elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Uniwersalność i migracja

Jedną z najważniejszych nowości Windows 10 są uniwersalne aplikacje, czyli programy które mogą być wykorzystywane na komputerach, smartfonach, tabletach, Xbox a nawet HoloLens. Jedna z sesji przygotowanych dla programistów będzie dotyczyć właśnie kwestii tworzenia i różnych rodzajach aplikacji oraz migracji aplikacji do Windows 10.

Dodatkowo eksperci Microsoft powiedzą, jak efektywnie wykorzystać Visual Studio 2015 oraz jakie rozwiązania można tworzyć dzięki możliwościom Azure. Ważnym elementem konferencji będzie także prezentacja scenariuszy wykorzystania Azure oraz omówienie możliwości wygodnej skalowalności rozwiązania dzięki Windows 10.

Więcej informacji oraz formularz można znaleźć pod tym linkiem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.