Motorola Droid Turbo 2 z nietłukącym się wyświetlaczem

4-letnia gwarancja na mechaniczne uszkodzenia ekranu!

Czteroletnia gwarancja na ekran robi wrażenie i sprawia, że Motorola wydaje się być pewna swojej technologii. Na czym ona dokładnie polega? Chodzi o unikalną konstrukcję ekranu, który składa się z pięciu warstw- oprócz panelu dotykowego i AMOLED znajdziemy tu także aluminiową podkładkę oraz dwie dodatkowe warstwy ochronne. O żadnych pajączkach czy pęknięciach ekranu nie może być mowy po upadku ze standardowej wysokości – przynajmniej według producenta, na pierwsze testy będziemy musieli trochę poczekać.

Oprócz 5,4-calowego nietłukącego się ekranu Quad HD także pozostała specyfikacja telefonu wydaje się przyzwoita. Znajdziemy tu ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 3 GB RAM-u, 32/64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD, dwa aparaty (21-megapikselowy nagrywający filmy w rozdzielczości 4K, oraz 5-megapikeslowy aparat dodatkowy), NFC, LTE i akumulator o pojemności 3760 mAh z opcją szybkiego ładowania (ma zapewnić 48h pracy).

Smartfon jest także odporny na zalanie wodą (technologia nano-coating). Tak jak w większości nowych telefonów Motoroli, Droid Turbo 2 będzie posiadał wymienne obudowy, wśród których znajdziemy opcje plastikowe, metalowe i skórzane. Całość działa pod kontrolą Androida 5.1.1.

Smartfon kosztuje 624 dolary i od jutra będzie dostępny na rynku amerykańskim. Producent nie zdradził czy zamierza wypuścić go także w pozostałych częściach świata.