Orange Supernova – tak szybkiego Internetu jeszcze w Polsce nie było

Co powiecie na 600 Mb/s?

Orange stale rozwija swoją infrastrukturę. Do najnowszych osiągnięć operatora możemy zaliczyć sieć światłowodową FTTH (Fiber To The Home), która w najbardziej optymistycznym wariancie pozwala osiągnąć prędkość 600 Mb/s przy opóźnieniach rzędu zaledwie 2ms. Technologii światłowodowej raczej nikomu zachwalać nie trzeba – zdecydowanie góruje nad standardowymi kablami miedzianymi czy też radiowym LTE.

Minusy? Póki co tylko jeden. Oferta Orange Supernova nie będzie od razu dostępna wszędzie. W pierwszej kolejności operator zainwestował w infrastrukturę w dużych miastach – m.in. Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Każdy może sprawdzić na stronie orange czy pod jego adresem opisana wyżej usługa jest możliwa do zrealizowania.

A jak przedstawia się oferta pod kątem cenowym? O dziwo nie jest wcale tak drogo, jak moglibyśmy przypuszczać.

Internet światłowodowy do prędkości 100 Mb/s przy umowie na 24 miesiące kosztuje 69 zł; do 300 Mb/s = 79 zł, do 600 Mb/s=109 zł. Dodatkowo będzie można połączyć internet z telewizją w różnorodnych pakietach. Przykładowo w najdroższej opcji Pakiet Extra+ (145 kanałów, w tym 44 HD) w połączeniu z internetem 600 Mb/s przez pierwszy rok umowy kosztuje tyle samo co sam internet (109 zł), dopiero w drugim roku koszt wzrasta do 139 zł.